Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka MU Origin (iOS)
OkładkaMU Origin (iOS)

MU Origin

Gra typu MMORPG, opracowana przez zespół Webzen Inc. Produkcja czerpie garściami z legendarnego, dostępnego wyłącznie na komputerach osobistych MU Online, którego mechanizmy dostosowano do specyfiki urządzeń mobilnych.

RPG | zagraj za darmo | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MU Origin Premiera

29mar2016

AND

30mar2016

iOS

MU Origin jest grą typu MMORPG, za której stworzenie odpowiada zespół Webzen Inc. Produkcja nie tylko korzysta ze znanej marki, lecz także czerpie garściami z legendarnej, dostępnej wyłącznie na komputerach osobistych gry MU Online. Twórcom udało się dostosować znane z oryginału mechanizmy do specyfiki mobilnych urządzeń — omawiany tytuł ukazał się między innymi na platformie AND i iOS, a dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Fabuła

Akcja MU Origin została osadzona w fantastycznym świecie, w którym toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Co ciekawe, inspirację dla twórców stanowiła kontrowersyjna teoria, wysnuta przez Jamesa Churchwarda. Dowodził on, że w czasach prehistorycznych istniał jeszcze jeden kontynent — Mu. Podobnie jak Lemuria i Atlantyda, został on jednak zatopiony w wodach Oceanu Spokojnego.

Mechanika

Zabawę z MU Origin na platformie AND i iOS rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech klas postaci. Do naszej dyspozycji oddano Mrocznego Rycerza (Dark Knight), Mrocznego Maga (Dark Wizard) oraz Elfa — poszczególne specjalizacje różnią się nie tylko pod względem wyglądu, lecz także dostępnych zdolności bojowych i przedmiotów, z jakich możemy zrobić użytek na placu boju. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, a jej schemat oparto na eksploracji otwartego świata, wykonywaniu niezliczonych zadań, rozwoju bohatera oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami. Na naszej drodze stają zarówno standardowi adwersarze, których pokonanie nie stanowi większego problemu, jak i ich potężniejsi pobratymcy, pełniący rolę bossów.

Gracze nie są jednak skazani na samotną przeprawę, gdyż istnieje możliwość formowania drużyn. Interakcja z innymi poszukiwaczami przygód odbywa się również poprzez handel i wymianę towarów (najbardziej wartościowe przedmioty możemy wystawiać na licytację), a także przez bezpośrednie starcia rozgrywane w ramach trybu PvP.

Kwestie techniczne

Pod względem warstwy wizualnej, MU Origin przypomina komputerowy oryginał, którego premiera odbyła się w 2003 roku. Oprawa graficzna nie robi zatem większego wrażenia, choć na uwagę zasługuje bogata paleta efektów towarzyszących magicznym atakom.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe MU Origin: 12+

MU Origin Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND