Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2019, 13:30

Powraca wydarzenie Ciemność nad Tristram w Diablo III

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim powraca wydarzenie Ciemność nad Tristram w Diablo 3. Od 1 stycznia do 1 lutego 2019 roku każdy gracz będzie mógł zwiedzić odświeżone lokacje z pierwszej części hack’n’slashowej serii Blizzarda.

Ciemność nad Tristram pozwala wrócić do pierwszej odsłony Diablo… tak jakby. - Powraca wydarzenie Ciemność nad Tristram w Diablo III - wiadomość - 2019-01-04
Ciemność nad Tristram pozwala wrócić do pierwszej odsłony Diablo… tak jakby.

Wraz z początkiem 2019 roku ruszyła trzecia edycja wydarzenia Ciemność nad Tristram. Po raz kolejny gracze posiadający Diablo III z dodatkiem Reaper of Souls mogą zwiedzić lokacje znane z pierwszej części gry. Tropiąc tajemniczą grupę kultystów w trybie przygodowym, gracz odkrywa portal prowadzący do historycznej wersji Tristram. Wydarzenie to jest ograniczone czasowo – zakończy się 1 lutego 2019 roku.

W czasie trwania akcji zwiedzić można lokacje znane z pierwszego Diablo, z Katedrą na czele. W sumie do przemierzenia czeka 16 poziomów podzielonych na cztery strefy. Dzięki zastosowaniu technologii RetroVision grafika w lokacjach podpiętych do wydarzenia ulega postarzeniu. W związku z tym lokacje bardziej przypominają swoje pierwotne wersje sprzed ponad dwóch dekad. Powracają również starzy bohaterowie oraz przeciwnicy, tak samo jak klasyczne przedmioty. Nie brakuje także tematycznych wzorów do transmogryfikacji, zwierzaków czy osiągnięć.

Wydarzenie Ciemność nad Tristram odbywa się po raz trzeci i na przestrzeni lat nie doczekało się ono znaczących zmian. W związku z tym okaże się raczej mało atrakcyjne dla graczy, którzy już brali w nim wcześniej udział.