Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka OrbusVR (PC)

OrbusVR PC

Gra MMORPG stworzona z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Produkcja umożliwia eksplorowanie wraz z innymi graczami rozległego świata fantasy, wykonywanie zadań, a także odkrywanie przygotowanych przez twórców wątków fabularnych. Grę stworzyło Orbus Online.

RPG | FPP | fantasy | MMORPG | indie | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka OrbusVR (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15grudnia2017

wczesny dostęp

23kwietnia2019

23kwietnia2019

Steam

OrbusVR jest rozbudowaną grą MMORPG, która została opracowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej HTC Vive oraz Oculus Rift. Produkcja oferuje możliwość eksplorowania wraz z przyjaciółmi rozległego, pełnego zawartości świata fantasy i brania udziału w różnego rodzaju aktywnościach typowych dla tego gatunku gier. Tytuł został przygotowany przez studio Orbus Online, które ufundowało go dzięki zbiórce na Kickstarterze.

Fabuła

Gracz rozpoczyna swoją przygodę w niewielkiej wiosce, otrzymując zadanie pomocy lokalnej gildii. Bohater szybko wpada w wir wydarzeń, które zmuszają go do zwiedzenia całego królestwa.

Mechanika

OrbusVR jest typowym przedstawicielem gatunku MMORPG – z tą różnicą, że rozległy świat gry (liczący ponad 10 kilometrów kwadratowych i podzielony na kilka odmiennych lokacji) eksplorujemy z goglami VR na głowie. Gracze mają możliwość wykonywania licznych zadań oraz walczenia z potworami z wykorzystaniem intuicyjnego systemu sterowania, który wymaga „ręcznego” strzelania z łuku, kreślenia run lub wykonywania ciosów bronią białą – wszystko to oczywiście dzięki kontrolerom ruchu. Nasza skuteczność w walce jest uzależniona od szybkości i sprawności ruchów.

Produkcja oferuje cztery odmienne klasy postaci – są to Ranger, Musketeer, Warrior i Runemage. W miarę postępów w rozgrywce nasz bohater może awansować na kolejne poziomy doświadczenia i zdobywać nowe zdolności i ataki specjalne. Nie brakuje też oczywiście coraz to mocniejszego ekwipunku. Gdy zaś znudzi nam się machanie bronią, zawsze możemy ją odłożyć i zająć się rzemiosłem – np. alchemią, zaklinaniem przedmiotów oraz wędkarstwem.

W dziele studia Orbus Online znajdziemy również zawartość przeznaczoną dla całych grup graczy. Chodzi m.in. o zwiedzanie wymagających lochów z unikatowymi mechanikami, a także polowanie na krążących po świecie bossów, których nie pokonamy, jeśli nie będziemy współpracowali.

Tryby gry

OrbusVR zostało przygotowane z myślą o trybie wieloosobowym. Gra oferuje co prawda kampanię fabularną, którą teoretycznie możemy odkrywać samotnie (jesteśmy na tym samym serwerze co inni gracze – po prostu zawartość została opracowana tak, byśmy mogli bawić się samodzielnie), jednak głównym daniem jest tutaj zdecydowanie zabawa wymagająca interakcji z innymi.

Kwestie techniczne

OrbusVR posiada dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną. Techniczne braki tej produkcji są dobrze maskowane przez kolorowy, bajkowy styl artystyczny, któremu nie można odmówić pewnego uroku. Produkcja operuje w systemie B2P (Buy to Play) – po jednorazowym zakupie nie musimy uiszczać żadnych dodatkowych opłat. Tytuł wspiera sprzęt VR wykorzystujący zarówno 180-, jak i 360-stopniowy system sterowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Wymagania wiekowe OrbusVR

16+

Wymagania sprzętowe OrbusVR

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 16 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4950 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit