Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 czerwca 2018, 12:20

autor: AlexB

Egranizacja Westworld debiutuje na rynku

Z drobnym opóźnieniem na urządzeniach z systemem Android i iOS zadebiutowało Westworld – strategia ekonomiczna na podstawie popularnego serialu HBO. Tytuł dostępny jest w modelu free-to-play.

W lutym bieżącego roku pojawiły się pierwsze informacje na temat Westworld, czyli opartej na popularnym serialu strategii ekonomicznej przeznaczonej na urządzenia mobilne, tworzonej przez studio Behaviour Interactive (znane między innymi jako współtwórcy Fallout Shelter). Tytuł miał ukazać się na całym świecie w kwietniu, wraz z premierą drugiego sezonu produkcji HBO. Tak się jednak nie stało. Osoby zainteresowane tą adaptacją wielokrotnie nagradzanego tytułu musiały czekać kolejne dwa miesiące, lecz w końcu mogą położyć na niej swoje ręce. Mobilne Westworld jest już dostępne, od wczoraj na Androidzie, a od dziś na iOS. W tytuł można zagrać za darmo, lecz znajdują się w nim dodatkowe, płatne elementy, których cena sięga nawet 99,99 dolarów (około 374 złotych).

Z okazji premiery w sieci pojawił się nowy zwiastun mobilnego Westworld. Można go obejrzeć poniżej.

Warto pamiętać, że wszystkie osoby, które wstępnie zarejestrowały się w Westworld (a było ich ponad milion), otrzymają w grze rozmaite bonusy. Wśród nich możemy wymienić dodatkową walutę, przedpremierowy dostęp do znanego z serialu androida Lawrence'a oraz zestaw do tworzenia i programowania Hostów.

W mobilnym Westworld mamy okazję poprowadzić swój własny park rozrywki z androidami. - Egranizacja Westworld debiutuje na rynku - wiadomość - 2018-06-22
W mobilnym Westworld mamy okazję poprowadzić swój własny park rozrywki z androidami.

Model zabawy w Westworld przypomina nieco Fallout Shelter. W grze wcielamy się w nowego pracownika Delos, czyli korporacji stojącej za stworzeniem ogromnego parku rozrywki, w którym odwiedzający mogą przenieść się między innymi do czasów Dzikiego Zachodu i wchodzić w interakcje z androidami, mającymi zapewnić im najwyższej klasy rozrywkę. Zanim jednak protagonista zostanie przeniesiony do prawdziwej placówki, musi przejść szereg testów w symulatorze. Aby je zdać, niezbędne jest zbudowanie sprawnie funkcjonującego obszaru zabaw, z prawidłowo działającymi, nie myślącymi nawet o buncie Hostami i coraz nowocześniejszymi technologiami. Według słów twórców, tytuł ma stanowić uzupełnienie serialu, być innym spojrzeniem na pewne kwestie w nim poruszone. Dlatego też całość została zrealizowana we współpracy ze scenarzystami produkcji HBO. Czy tak jest w istocie? Każdy zainteresowany może się o tym przekonać, o ile rzecz jasna jego urządzenie mobilne spełnia minimalne wymagania.