Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 marca 2018, 14:45

autor: AlexB

Westworld - pokaz rozgrywki i wstępna rejestracja

Ruszyła wstępna rejestracja do gry Westworld, darmowej mobilnej strategii ekonomicznej od studia Behaviour Interactive, inspirowanej popularnym serialem o tym samym tytule. Zagwarantuje ona między innymi rozmaite bonusy. Ponadto twórcy zaprezentowali dwa nowe zwiastuny tytułu, w tym film z fragmentami rozgrywki.

Na początku ubiegłego miesiąca informowaliśmy o grze Westworld, darmowej mobilnej strategii ekonomicznej tworzonej przez studio Behaviour Interactive (znane między innymi z sieciowego Dead by Daylight) we współpracy z Warner Bros. Interactive Entertainment, której akcja rozgrywa się w świecie znanym z popularnego filmu z 1973 roku oraz serialu HBO z 2016 roku. Poznaliśmy wówczas kilka szczegółów, m.in. na temat rozgrywki i fabuły. Tytuł już od jakiegoś czasu dostępny w wybranych krajach w ramach tak zwanego soft-launchu (Android/iOS). Jego oficjalna premiera ma nastąpić w kwietniu, lecz dokładna data nie jest na razie znana. Jednak gdy zostanie ona ogłoszona, możemy się o niej błyskawicznie dowiedzieć. Wszystko dzięki uruchomionej przez deweloperów opcji prerejestracji do gry. Zainteresowani mogą wejść na tę stronę i wpisać swój mail. Od tej pory będą otrzymywali ważniejsze informacje związane z Westworld na swoją elektroniczną skrzynkę.

W mobilnym Westworld spotkamy postacie znane z serialu. - Westworld - nowe trailery gry i wstępna rejestracja - wiadomość - 2018-03-13
W mobilnym Westworld spotkamy postacie znane z serialu.

Na tym jednak nie koniec. Osoby ze wstępnej rejestracji otrzymają specjalne bonusy w grze Westworld. Ich liczba zależy od ilości graczy, którzy się na to zdecydują. Na razie odblokowany jest pierwszy próg, dzięki któremu zapisani mogą liczyć na wcześniejszy dostęp do modelu znanego z serialu androida Lawrence'a. Kolejne progi zagwarantują dodatkową walutę oraz specjalne paczki z elementami do tworzenia oraz programowania robotów. Należy zaznaczyć, że wszystkie nagrody będzie można odebrać ściągając grę do 10 maja 2018 roku.

W ostatnich dniach w sieci zadebiutowały również dwa nowe zwiastuny mobilnego Westworld. Pierwszy z nich, dostępny powyżej, jest stylizowany na reklamówkę zachęcającą do wstąpienia do korporacji Delos. Drugi, który można obejrzeć poniżej, prezentuje fragmenty gameplayu. Widać na nim, jak w grze wygląda rozbudowywanie dekoracji, dbanie o potrzeby gości czy zarządzanie androidami.

W mobilnym Westworld wcielamy się w nowego pracownika korporacji Delos, bajecznie bogatej instytucji zarządzającej parkiem rozrywki, w którym goście mogą przenieść się między innymi w czasy Dzikiego Zachodu. Zanim jednak świeży narybek zostanie oddelegowany do prawdziwej placówki, musi przejść szereg testów w tak zwanym Delos Park Training Simulation. Naszym zadaniem jest zatem udowodnienie szefom swojej wartości i stworzenie w symulacji jak najbardziej efektywnego parku rozrywki. Aby to zrobić, niezbędne jest wznoszenie nowych budowli, pilnowanie finansów oraz stała kontrola nad hostami, czyli androidami udającymi mieszkańców tego świata, których zadaniem jest dostarczenie wszelkiej możliwej rozrywki gościom. Jak zdradzili twórcy gry, ma ona stanowić uzupełnienie serialu, dlatego też znajdują się oni w stałym kontakcie ze scenarzystami produkcji HBO. Cytując Jonathana Knighta (via All Games Data), wiceprezesa Warner Bros. Games San Francisco:

Ta gra stanowi doskonałą okazję, by dać mobilnym graczom świeże i interesujące spojrzenie na tematy poruszane przez serial Westworld. Nie możemy się doczekać, by oddać grę w ręce fanów, aby mogli zacząć opracowywać swoje własne strategie i stworzyć najlepsze możliwe doświadczenie parku rozrywki.