Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2018, 12:23

autor: Aquma

Fani przewidują wygląd mapy Fallouta 76

Fani przedstawili swoją wizję mapy Fallouta 76. Do jej opracowania wykorzystano zdjęcie mapy, która będzie dodawana do edycji kolekcjonerskiej gry, oraz informacje z fragmentów gameplayu zaprezentowanych przez studio Bethesda Softworks.

Fani mają już swoje wyobrażenie na temat mapy Fallouta 76. - Fani przewidują wygląd mapy Fallouta 76 - wiadomość - 2018-06-21
Fani mają już swoje wyobrażenie na temat mapy Fallouta 76.

Jak wiemy dzięki informacjom z E3 2018 (gdzie nowa produkcja Bethesdy była prezentowana), akcja Fallouta 76 toczyć się będzie w Zachodniej Wirginii, zaś świat gry ma być czterokrotnie większy od tego znanego z Fallouta 4. Jak jednak faktycznie będą wyglądały tereny, które przyjdzie nam eksplorować? Fani wykorzystali zdjęcie mapy, która będzie dołączana do edycji kolekcjonerskiej najnowszej odsłony serii, a także pewne szczegóły ujawnione w zaprezentowanym gameplayu, by spróbować odpowiedzieć na to pytanie. Rezultat ich przewidywań jest całkiem przekonujący – zresztą, zobaczcie sami.

Mapa świata gry Fallout 76 - wizja fanowska. - Fani przewidują wygląd mapy Fallouta 76 - wiadomość - 2018-06-21
Mapa świata gry Fallout 76 - wizja fanowska.

Teren jest podzielony na sześć głównych obszarów, po których zapewne możemy się spodziewać znacząco odmiennych warunków i atmosfery. W centralnej części mapy dominują pełen zieleni „Las” (ang. The Forest) oraz wyblakłe pustkowie nazwane „Brutalnym Podziałem” (ang. Savage Divide). Na północnym zachodzie znajdziemy miejsce, które odstrasza już samą nazwą – „Toksyczną Dolinę” (ang. Toxic Valley), zaś na południe składają się wyglądające równie groźnie „Sterta Popiołu” (ang. Ash Heap) oraz „Torf Żurawinowy” (ang. Cranberry Bog). Świat gry dopełnia zlokalizowane na północnym wschodzie „Bagno” (ang. The Mire). Na mapie znajdziemy wiele detali, przy czym niektóre z nich należy uznać za względnie potwierdzone przez deweloperów (oznaczono je na żółto), zaś inne są jedynie spekulacją (kolor pomarańczowy).

Dużymi ośrodkami cywilizacyjnymi będą położone niedaleko jeziora Summersville miasto Charleston, leżący na południe od niego Lewisburg oraz zlokalizowane na granicy „Toksycznej Doliny” miasteczko Morgantown, wraz z towarzyszącym mu lotniskiem i pobliskim uniwersytetem Vault Tec. Większe skupisko ludzkie znajdziemy też zapewne w bagnistym Harpers Ferry oraz w (na razie niepotwierdzonych) Bramwell i Martinsburgu. Na mapie nie brakuje również interesujących i potencjalnie ciekawych punktów, które z pewnością przykują uwagę postapokaliptycznego podróżnika. Intrygująco zapowiadają się (w rzeczywistości Fallouta 76 z pewnością opuszczone) atrakcje turystyczne, takie jak np. „Niesamowite Jaskinie” (ang. Uncanny Caverns), Ośrodek Narciarski „Top of the World” lub nawiązujące do lokalnej legendy leże Człowieka-Ćmy (ang. Mothman).

Przypominamy, że Fallout 76 został zapowiedziany 30 maja, zaś pierwsze konkretne informacje na jego temat otrzymaliśmy w połowie czerwca. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon utytułowanej serii nie będzie to RPG dla pojedynczego gracza, a tytuł nastawiony na sieciową kooperację. Gra zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xboksie One 14 listopada 2018 roku.

  1. Gry z E3 2018 – 12 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji
  2. Fallout – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 76

Fallout 76