Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2018, 16:22

autor: Adrian Werner

No Man’s Sky - patch Visions urozmaici powierzchnie planet [Aktualizacja]

Szykuje się kolejny duży patch do No Man’s Sky. Aktualizacja Visions mocno zwiększy różnorodność eksplorowanych planet, oferując nowe warunki pogodowe, surowce oraz zwierzęta.

Aktualizacja opatrzona zostanie numerem 1.75. - No Man’s Sky - patch Visions urozmaici powierzchnie planet [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-11-21
Aktualizacja opatrzona zostanie numerem 1.75.

AKTUALIZACJA:

Studio Hello Games poinformowało, że aktualizacja Visions ukaże się 22 listopada tego roku, równocześnie na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

NO MAN’S SKY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Hello Games
  2. Wydawca: Hello Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery na PS4 i PC: sierpień 2016 r.
  6. Data premiery na XONE: lipiec 2018 r.

Od premiery No Man's Sky minęły już ponad dwa lata, a mimo to studio Hello Games ani myśli zaprzestać rozwoju tego projektu. W sieci pojawił się zwiastun nowej aktualizacji, zatytułowanej Visions, dzięki czemu poznaliśmy dalsze plany twórców.

Patch ma ukazać się jeszcze w tym roku i skoncentruje się na zwiększeniu różnorodności eksplorowanych planet. W galaktyce pojawią się nowe typy światów, a dotychczasowe zostaną wzbogacone o wiele dodatkowych elementów. Część z tych zmian będzie jedynie wizualna, jak np. pojawienie się tęcz czy dodatkowych typów traw. Inne mocno wpłyną na rozgrywkę, oferując bardziej nieprzyjazne warunki pogodowe i klimatyczne oraz niedostępne wcześniej surowce.

Poprawiona zostanie również jakość wizualna nieba, a w uniwersum gry częściej pojawiać się mają planety będące anomaliami. Gracze otrzymają możliwość prowadzenia wykopalisk archeologicznych, co pozwoli zdobyć obce artefakty oraz cenne kości wymarłych gatunków zwierząt. System craftingu wzbogaci się o nowe części, umożliwiające konstruowanie niedostępnych wcześniej przedmiotów, np. fajerwerków.

Na planetach pojawią się nowe, często bardzo dziwne formy życia (np. żywe głazy i mięsożerne rośliny) oraz proceduralnie generowane wraki kosmicznych frachtowców. Będziemy musieli radzić sobie z wadliwymi dronami obronnymi, a zabawę urozmaicą misje, w realizowaniu których będą uczestniczyć gracze z całego świata.

Przypomnijmy, że No Man’s Sky ukazało się w 2016 r. na PlayStation 4 i PC (użytkownicy Xboksa Ona swoją wersję dostali dopiero w tym roku). Gra była jednym z największych rozczarowań tamtego czasu, ale twórcy nie poddali się i kontynuowali prace. Ten rok okazał się przełomowy dla projektu. W lipcu ukazała się wielka aktualizacja 1.50, która została przyjęta tak ciepło, że przez pewien czas produkcja ponownie znalazła się wśród najpopularniejszych tytułów na pecetach i PS4. Z kolei pod koniec października otrzymaliśmy kolejny duży patch, który skupił się na eksploracji oceanów.

  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. Recenzja gry No Man’s Sky – w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. No Man’s Sky po 2 latach – recenzja aktualizacji NEXT
  4. No Man’s Sky – kompendium wiedzy