Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2018, 09:49

No Man’s Sky wsród najpopularniejszych gier na PC, PS4 i XONE

No Man’s Sky dokonało czegoś wyjątkowego. Ta prawie dwuletnia gra wskoczyła do grupy najpopularniejszych tytułów na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Jest to tym bardziej imponujące, że wkrótce po premierze większość użytkowników porzuciła ten projekt, zawiedziona jego brakami.

Ciężka praca autorów przyniosła zaskakująco dobre rezultaty. - No Man’s Sky wsród najpopularniejszych gier na PC, PS4 i XONE - wiadomość - 2018-07-29
Ciężka praca autorów przyniosła zaskakująco dobre rezultaty.
NO MAN’S SKY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Hello Games
  2. Wydawca: Hello Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery na PS4 i PC: sierpień 2016 r.
  6. Data premiery na XONE: lipiec 2018 r.

Studiu Hello Games udała się niemała sztuka. Wydana prawie dwa lata temu gra No Man's Sky przeżywa obecnie prawdziwy renesans. Twórcy właśnie pochwalili się, że w tym tygodniu ich dzieło stało się jedną z najpopularniejszych gier na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Na Steamie No Man’s Sky jest obecnie w pierwszej dziesiątce tytułów, w które gra największa liczba osób.

Według serwisu Steam Charts, w najgorętszym momencie dnia wczorajszego w produkcję tę bawiły się jednocześnie prawie 64 tysiące osób. Temu wynikowi daleko do 212 tys. uzyskanych wkrótce po premierze, ale przez większość tego roku projekt miał problem z osiągnięciem nawet dwóch tysięcy użytkowników.

Niestety, w przypadku PlayStation 4 i Xboksa One nie ma publicznie dostępnych zestawień popularności, więc musimy wierzyć autorom na słowo.

Renesans gry jest zasługą wydanej w tym tygodniu wielkiej aktualizacji NEXT. Patch, opatrzony numerem 1.50, waży aż 10 gigabajtów, a lista zmian zajmuje 13 stron A4. Łatka dodała m.in. tryb multiplayer, ulepszyła grafikę, dźwięk oraz interfejs, wprowadziła kamerę trzecioosobową, poprawiła system budowania bazy, dodała opcję personalizacji bohatera, jak również nowe misje, pojazdy, statki oraz struktury. Pojawiła się również funkcja tworzenia własnej floty fregat, które można później wysyłać na różne misje.

Przypomnijmy, że No Man’s Sky ukazało się w 2016 r. na PlayStation 4 i PC (użytkownicy Xboksa Ona swoją wersję dostali dopiero w tym tygodniu). Gra była jednym z największych rozczarowań tamtego roku. Twórcy nie poddali się jednak i następne dwa lata spędzili na jej ulepszaniu. Już w zeszłym roku, po premierze patcha 1.3, widać było, że projekt powoli odzyskuje sympatię graczy. Jak bardzo zmienił się stosunek do tej produkcji, najlepiej pokazuje jej profil w serwisie Steam, gdzie 83% recenzji wystawionych w trakcie ostatnich 30 dni jest pozytywnych.

  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. Recenzja gry No Man’s Sky – w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. No Man’s Sky po 2 latach – recenzja aktualizacji NEXT
  4. No Man’s Sky – kompendium wiedzy