Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2018, 14:15

autor: AlexB

No Man's Sky - promocje i lista zmian w patchu 1.50

Od wczoraj posiadacze pecetów i konsol PlayStation 4 oraz Xbox One mogą cieszyć się grą No Man's Sky wraz z aktualizacją NEXT. Z tej okazji można zakupić tytuł po obniżonej cenie na PC i PlayStation 4.

Nie bez zamieszania związanego z godziną premiery, ale w końcu jest. Długo wyczekiwana przez graczy No Man's Sky aktualizacja NEXT (oznaczona jako 1.50) zadebiutowała wczoraj na PC i PlayStation 4, wraz z wersją tytułu na Xboksa One. Wydanie przez studio Hello Games czwartego (po Foundation, Pathfinder i Atlas Rises) tak dużego patcha do tego kosmicznego symulatora to bez wątpienia powód do świętowania. Dlatego też na platformie Steam można zakupić tytuł o połowę taniej – za 107,49 złotych. Promocja potrwa do 27 lipca. Cenę No Man's Sky obniżono również na PlayStation Store. Do 9 sierpnia produkcja brytyjskich deweloperów będzie kosztowała 75 złotych.

Dzięki aktualizacji NEXT w galaktyce No Man’s Sky powinno pojawić się więcej życia. - No Man's Sky - promocje i lista zmian w patchu 1.50 - wiadomość - 2018-07-25
Dzięki aktualizacji NEXT w galaktyce No Man’s Sky powinno pojawić się więcej życia.

Jeśli do tej pory nie byliście specjalnie zainteresowani No Man's Sky, chociażby ze względu na fatalną reputację, jaką od dnia premiery ma wśród graczy ten tytuł, być może teraz warto to zmienić. Przez niemal dwa lata od premiery gra zmieniła się niemal nie do poznania (subiektywną listę 11 najważniejszych nowości według firmy 505 Games znajdziecie tutaj), a aktualizacja NEXT dodaje i modyfikuje kolejne elementy. Jest tego naprawdę mnóstwo. Wystarczy wspomnieć, że ostatni patch waży niemal 10 gigabajtów. Podwoił on tym samym rozmiar gry na dysku.

Pełna lista zmian wprowadzonych do No Man's Sky przez aktualizację NEXT zajmuje 13 stron A4 (można ją znaleźć między innymi tutaj). Najważniejszą nowością jest rzecz jasna wprowadzenie trybu multiplayer. Dzięki niemu możemy albo bawić się z przyjaciółmi w ramach czteroosobowej kooperacji, umożliwiającej chociażby wspólne budowanie baz, eksplorację, czy wymianę surowcami, albo toczyć epickie bitwy z innymi graczami. Lecz to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Patch wyraźnie ulepsza grafikę, dźwięk oraz interfejs, wprowadza kamerę trzecioosobową, poprawia system budowania bazy, dodaje personalizację bohatera, nowe misje, pojazdy, statki, struktury, modele i wiele, wiele więcej. Szczególną uwagę zwracać może jeszcze opcja tworzenia własnej floty fregat, które można później wysyłać na różne misje.

Jest klimat. - No Man's Sky - promocje i lista zmian w patchu 1.50 - wiadomość - 2018-07-25
Jest klimat.

Nowości pojawiły się jednak nie tylko wewnątrz samej gry. Niedawno wystartowała strona Galactic Atlas, na której znajduje się mapa galaktyki gry z oznaczonymi najważniejszymi miejscami według społeczności No Man's Sky. Ma być ona regularnie aktualizowana.

Według ostatnich informacji przekazanych przez deweloperów, już wkrótce w No Man's Sky wystartuje pierwszy sezon wyzwań społecznościowych. W jego ramach będzie można wziąć udział w szeregu specjalnych misji dostępnych przez ograniczony czas. Nagrodą za ich wykonanie mają być specjalne przedmioty i elementy kosmetyczne. Jak podkreślają twórcy, wszystko to będzie dostępne zupełnie za darmo.

Aktualizacja NEXT to nie koniec rozwoju No Man's Sky. Twórcy obiecują, że wciąż będą intensywnie pracowali nad poprawą i rozbudowywaniem rozgrywki w swoim kosmicznym symulatorze. Trzeba mieć zatem nadzieję, że Hello Games nie nadwyręży tym razem zaufania i doprowadzi sprawę do satysfakcjonującego wszystkich końca.

  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. Recenzja gry Mo Man’s Sky – w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. No Man’s Sky – kompendium wiedzy