Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2018, 17:30

Irony Curtain zapowiedziane. Satyryczne point'n'click zadebiutuje w 2019 roku

Studio Artifex Mundi zapowiedziało Irony Curtain: From Matryoshka with Love - przygodówkę point'n'click, w której zwiedzimy fikcyjne komunistyczne państwo. Tytuł zaoferuje mnóstwo absurdalnego humoru oraz wielowątkową fabułę, a ukaże się w 2019 roku na PC oraz konsolach.

W 2019 odbędziemy wycieczkę do „najlepszego kraju na świecie” – przynajmniej według jego władz. - Irony Curtain zapowiedziane. Satyryczne point'n'click zadebiutuje w 2019 roku - wiadomość - 2018-07-25
W 2019 odbędziemy wycieczkę do „najlepszego kraju na świecie” – przynajmniej według jego władz.

Studio Artifex Mundi znane z wielu udanych produkcji, często z nutką tajemnicy lub elementami fantastycznymi. Teraz jednak polscy twórcy wychodzą ze zgoła odmiennym projektem – świeżo zapowiedzianym Irony Curtain: From Matryoshka with Love, będącym rozwinięciem prototypowego tytułu Matroyshka. W grze wcielamy się w postać dziennikarza, który ma (wątpliwe) szczęście zostać pierwszym gościem z Zachodu w Matroyshce, fikcyjnym kraju rządzonym przez komunistów.

Już sam tytuł nie pozostawia wątpliwości co do charakteru tej produkcji, a udostępniony zwiastun tylko potwierdza, na co możemy liczyć w nowym dziele Artifex Mundi. Główną atrakcją Irony Curtain będzie ukazanie rzeczywistości państwa komunistycznego w krzywym zwierciadle, co zaowocuje sporą dawką absurdalnego humoru. Sama gra będzie klasyczną przygodówką point’n’click, mającą przemówić do weteranów gatunku za sprawą wielowątkowej fabuły oraz ciekawych zagadek. Tytuł wyróżni się także na tle wizualnym za sprawą ręcznie malowanej grafiki w komiksowym stylu. Produkcja zadebiutuje w 2019 roku na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej