Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2018, 18:15

autor: Ender

Zapowiedziano Steel Division 2

Studio Eugen Systems zapowiedziało drugą odsłonę taktycznej strategii wojennej Steel Division. Podobnie jak w pierwszej części, akcja tytułu rozegra się podczas II wojny światowej, jednak gracze rzuceni zostaną tym razem na wschodni front konfliktu, biorąc udział w trwającej kilka tygodni sowieckiej ofensywie w 1944 roku.

Francuskie studio Eugen Systems przedstawiło światu sequel Steel Division: Normandy 44, a więc wydanej w 2017 roku taktycznej strategii wojennej, która pozwalała wziąć udział w walkach w Normandii w 1944 roku. Steel Division 2 przeniesie graczy na wschodni front światowego konfliktu i da nam szansę na uczestnictwo w Operacji Bagration z 1944 roku, masywnej sowieckiej kontrofensywy, w której uczestniczyły również wojska polskie. Trwała ona kilka tygodni i zatrzymała się na prawym brzegu Wisły, pod walczącą wówczas w powstaniu Warszawą. Tytuł ukaże się wyłącznie na komputerach PC. Data premiery nie jest na razie znana.

Eugen Systems zapewnia, że gra zaoferuje setki godzin zabawy w trybach dla jednego oraz wielu graczy. Niewątpliwym atutem produkcji ma być jej historyczna autentyczność. Deweloperzy z ogromną dbałością o detale przygotowali modele sprzętu oraz żołnierzy, którzy walczyli na wschodnim froncie. Z podobnym pietyzmem podeszli także do projektów otoczenia oraz AI jednostek.

Najważniejszym, i zupełnie nowym elementem w Steel Division 2 będzie dynamiczna kampania wojenna dla jednego gracza, w której dowodzimy całą armią na ogromnych planszach o maksymalnych wymiarach 150 na 100 kilometrów. W trybie turowym, na ogólnym planie pola walki (jedna tura to pół dnia w czasie gry), zarządzamy jednostkami, dbamy o linie zaopatrzeniowe oraz przygotowujemy strategię działania. W czasie rzeczywistym prowadzimy natomiast bezpośrednie starcia z przeciwnikiem. Za sprawą skali kampanii oraz dynamiki bitew, powtórne przechodzenie tych samych misji będzie niejednokrotnie wymagać świeżego podejścia, czujności oraz elastyczności. Rozgrywki multiplayer oferować będą starcia 10v10, a także możliwość zabawy kooperacyjnej. Dla chętnych do meczów z żywymi przeciwnikami przygotowano 25 map oraz wiele wariantów potyczek.

  1. Oficjalna strona Steel Division 2