Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Steel Division 2 (PC)

Steel Division 2 PC

Kontynuacja wydanej w 2017 roku strategii czasu rzeczywistego Steel Division: Normandy 44 od studia Eugen Systems. Podobnie jak w przypadku poprzednika, akcja gry rozgrywa się podczas II wojny światowej, jednak gracze rzuceni zostają tym razem na wschodni front konfliktu.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | turowe | strategiczne wojenne | historyczne

PC Windows
Okładka Steel Division 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18czerwca2019

wczesny dostęp

20czerwca2019

20czerwca2019

Steam

Steel Division 2 to strategia wojenna osadzona w realiach II wojny światowej, będąca bezpośrednim sequelem Steel Division: Normandy 44, a więc wydanej w 2017 roku produkcji, która pozwalała wziąć udział w walkach w Normandii w 1944 roku. Za stworzenie obu gier odpowiada francuskie studio Eugen Systems, mające na koncie serię Wargame oraz tytuły, takie jak R.U.S.E. oraz Act of Aggression.

Mechanika

Steel Division 2 przeniesie graczy na wschodni front światowego konfliktu i daje nam szansę na uczestnictwo w Operacji Bagration z 1944 roku, masywnej sowieckiej kontrofensywy, w której uczestniczyły również wojska polskie. Trwała ona kilka tygodni i zatrzymała się na prawym brzegu Wisły, pod walczącą wówczas w powstaniu Warszawą. Gra oferuje setki godzin zabawy w trybach dla jednego oraz wielu graczy.

Najważniejszym, i zupełnie nowym elementem w Steel Division 2 jest dynamiczna kampania wojenna dla jednego gracza, w której dowodzimy całą armią na ogromnych planszach o maksymalnych wymiarach 150 na 100 kilometrów. W trybie turowym, na ogólnym planie pola walki (jedna tura to pół dnia w czasie gry), zarządzamy jednostkami, dbamy o linie zaopatrzeniowe oraz przygotowujemy strategię działania. W czasie rzeczywistym prowadzimy natomiast bezpośrednie starcia z przeciwnikiem. Za sprawą skali kampanii oraz dynamiki bitew, powtórne przechodzenie tych samych misji będzie niejednokrotnie wymagać świeżego podejścia, czujności oraz elastyczności.

Tryby gry

Rozgrywki multiplayer oferować będą starcia 10v10, a także możliwość zabawy kooperacyjnej. Dla chętnych do meczów z żywymi przeciwnikami przygotowano 25 map oraz wiele wariantów potyczek.

Kwestie techniczne

Niewątpliwym atutem Steel Division 2 jest jego historyczna autentyczność. Deweloperzy z ogromną dbałością o detale przygotowali modele sprzętu oraz żołnierzy, którzy walczyli na wschodnim froncie. Z podobnym pietyzmem podeszli także do projektów otoczenia oraz AI jednostek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-20  

Nośnik: 41+ GB

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 170,99 PLN

Wymagania wiekowe Steel Division 2

12+

Wymagania sprzętowe Steel Division 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Athlon 200GE 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 5570 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-8100 3.6 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 4 GB Radeon R9 290X lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Premiery i renesans Steel Division 2 - Tbone'owy przegląd strategii i symulatorów
Premiery i renesans Steel Division 2 - Tbone'owy przegląd strategii i symulatorów

wiadomość7 lutego 2021

W tym odcinku przeglądu strategii i symulatorów - świeże premiery: Field of Glory II: Medieval i War on the Sea. Sprawdziłem też czy Steel Division 2 zmieniło się na lepsze od momentu wydania, w ramach szykowania się na DLC - Burning Baltics.

Armia Krajowa i polska dywizja w Steel Division 2
Armia Krajowa i polska dywizja w Steel Division 2

wiadomość4 października 2019

17 października ukaże się nowe rozszerzenie do Steel Division 2 wchodzące w skład History Pass. DLC wprowadzi m.in. obszerną kampanię oraz cztery nowe dywizje (w tym dwie polskie).

Path of Exile: Legion, polska gra na licencji Vampire: The Masquerade i inne wieści
Path of Exile: Legion, polska gra na licencji Vampire: The Masquerade i inne wieści

wiadomość22 maja 2019

Dziś piszemy o zapowiedzi i dacie premiery rozszerzenia Legion do Path of Exile, umowie między Paradox Interactive a twórcami Serial Cleanera na grę w uniwersum Wampira: Maskarady, Kangurku Kao: Rundzie 2 na Steamie, kolejnym gameplayu ze Steel Division 2 oraz nowej aplikacji mobilnej czatu Steam. Witajcie w wieściach ze świata.

Fortnite i PUBG zakazane w Iraku, Steel Division 2 znowu opóźnione i inne wieści
Fortnite i PUBG zakazane w Iraku, Steel Division 2 znowu opóźnione i inne wieści

wiadomość19 kwietnia 2019

Dziś piszemy o zwrotach pieniędzy za zakup Assassin's Creed: Unity tuż przed rozpoczęciem darmowej promocji na grę, zakazaniu PUBG i Fortnite: Battle Royale w Iraku, zapowiedzi pakietu The Walking Dead: The Telltale Definitive Series oraz ponownym przesunięciu premiery Steel Division 2. Witajcie w wieściach ze świata.

Wyprzedaż gier Segi, darmowy weekend z Two Point Hospital i inne wieści
Wyprzedaż gier Segi, darmowy weekend z Two Point Hospital i inne wieści

wiadomość15 marca 2019

Dziś piszemy o prawdopodobnych planach wydania Castle Crashers na Switcha, wyprzedaży gier wydawanych przez Segę i darmowym weekendzie z Two Point Hospital na Steamie, nowych sterownikach od AMD, a także opóźnionej premierze oraz terminie beta-testów Steel Division 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.