Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2019, 21:25

Armia Krajowa i polska dywizja w Steel Division 2

17 października ukaże się nowe rozszerzenie do Steel Division 2 wchodzące w skład History Pass. DLC wprowadzi m.in. obszerną kampanię oraz cztery nowe dywizje (w tym dwie polskie).

Armia Krajowa w Steel Division 2. - Armia Krajowa i polska dywizja w Steel Division 2 - wiadomość - 2019-10-04
Armia Krajowa w Steel Division 2.

Zapowiedziano nowe rozszerzenie do wojennej strategii Steel Division 2 – The Death on the Vistula – które wchodzi w skład History Pass dostępnego w cenie 149,99 złotych na platformie Steam. DLC zadebiutuje 17 października, a wśród nowości pojawi się kilka polskich akcentów.

Rozszerzenie wprowadzi do gry przede wszystkim obszerną kampanię fabularną, 4 nowe dywizje (w tym Armię Krajową oraz 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki), ponad 200 nowych jednostek, a także 4 bitwy historyczne.

5. Dywizja Pancerna SS „Wiking”. - Armia Krajowa i polska dywizja w Steel Division 2 - wiadomość - 2019-10-04
5. Dywizja Pancerna SS „Wiking”.

Państwa Osi wzbogacą się o 5. Dywizję Pancerną SS „Wiking”, która pozwala na stworzenie bardzo odpornej grupy bojowej o wysokiej sile ataku, ale jednocześnie skutecznej w sytuacjach obronnych. W jej skład wejdą takie czołgi jak Sturmgeschütz IV czy przejętych od Rosjan T-34. Dodatkowo pojawi się 1 Dywizja Pancerno-Spadochronowa Hermann Göring korzystająca z różnorodności oferowanego wsparcia i artylerii, m.in. działa pancernego Sturmtiger.

Natomiast do Aliantów dołączy Armia Krajowa doskonale sprawdzająca się w walkach na bliski dystans, nawet przeciwko opancerzonym przeciwnikom. Skorzysta ona z przejętych niemieckich maszyn, takich jak Panzerkampfwagen IV czy Hetzer. Natomiast 1. Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki będzie w stanie wystawić wiele piechoty wspartej przez czołgi oraz opancerzone oddziały zwiadowcze.

Wraz z premierą rozszerzenia ukaże się również darmowa paczka dla posiadaczy standardowej wersji Steel Division 2, która będzie zawierać kilka drobnych usprawnień, nowe mapy (w tym Zbuczyn i Górę Kalwarię), tutoriale i wiele więcej.