Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2019, 13:03

autor: Serek

8-minutowy gameplay z The Walking Dead Saints & Sinners

W sieci pojawił się zapis rozgrywki z niedawno zapowiedzianej produkcji VR od studia Skydance Interactive, czyli The Walking Dead: Saints & Sinners. Materiał prezentuje głównie eksplorację oraz dialogi, ale jest też trochę walki.

The Walking Dead w VR. Ciekawa propozycja. - 8-minutowy gameplay z The Walking Dead Saints & Sinners - wiadomość - 2019-10-06
The Walking Dead w VR. Ciekawa propozycja.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o zapowiedzi nowej produkcji w uniwersum Żywych trupów. Jest nią The Walking Dead: Saints & Sinners. Tytuł otrzymał również datę premiery, która została wyznaczona na 23 stycznia 2020 roku. Co ciekawe, będzie to gra wykorzystująca technologię rzeczywistości wirtualnej. Na kanale COGconnected w serwisie YouTube możemy znaleźć zapis rozgrywki, który dokładnie obrazuje, czego możemy się spodziewać po tytule. Materiał trwa nieco ponad 8 minut. Możecie go zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy, że tytuł ma oferować wszystkie mechaniki, których spodziewalibyśmy się po grze survivalowej. To znaczy zarządzanie ekwipunkiem, crafting, walkę czy skradanie się. Zapis rozgrywki prezentuje dialogi z postaciami niezależnymi oraz eksplorację. Najciekawsze jednak dzieje się pod koniec materiału, kiedy dochodzi do starcia z zombiakami. Strzelanie wygląda nieco kulawo, ale obrażenia zadawane bronią białą oraz sieczną naprawdę robią wrażenie. Do dyspozycji gracza oddane zostaną różne rodzaje oręża oraz broni palnej, którymi będziemy dziesiątkować wrogów zarówno z bliska, jak i z odległości (np. strzelając z łuku z dachu budynku).

W grze stawimy czoła nie tylko hordom nieumarłych, ale również (typowo dla marki) złym ludziom, chorobom i głodowi. Twórcy przekonują, że kampania fabularna ma wystarczyć na około 15 godzin zabawy. Produkcja ma ukazać się na komputerach osobistych oraz zaoferować wsparcie gogli HTC Vive, Oculus Rift oraz Valve Index. Niestety, na ten moment nic nie wiadomo o polskiej wersji językowej. Tak czy inaczej, jeśli jesteście fanami serialu oraz gier Telltale, to chyba warto poczekać na tytuł.

  1. Oficjalna strona internetowa gry