Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2019, 20:32

Zapowiedziano The Walking Dead Saints & Sinners. Kampania starczy na 15 godzin

Studio Skydance Interactive ujawniło The Walking Dead Saints: & Sinners, czyli nowy projekt w uniwersum Żywych trupów. Tytuł będzie produkcją VR, ale z pełnoprawną kampanią fabularną, survivalową rozgrywką oraz trudnymi decyzjami.

Inwazja Żywych trupów wkrótce dotrze na rynek VR. - Zapowiedziano The Walking Dead Saints & Sinners. Kampania starczy na 15 godzin - wiadomość - 2019-10-03
Inwazja Żywych trupów wkrótce dotrze na rynek VR.

Jeśli zastanawialiście się, co dalej z marką Żywe trupy w grach wideo po zakończeniu ostatniego sezonu serii studia Telltale oraz klapie produkcji studia OVERKILL, serwis IGN przyniósł Wam odpowiedź na to pytanie. Jest nią zapowiedź The Walking Dead: Saints & Sinners, czyli tytułu wykorzystującego technologię rzeczywistości wirtualnej, który zadebiutuje 23 stycznia na komputerach osobistych. Za jego produkcję i wydanie odpowiada studio Skydance Interactive. Poniżej znajdziecie zwiastun udostępniony przez twórców.

Niewykluczone, że na widok zwrotu ”VR” wielu ma przed oczami typowy prosty tytuł wykorzystujący tę technologię, niemający wiele wspólnego z pełnowymiarową grą. Przeczą jednak temu doniesienia nie tylko IGN, ale i innych serwisów, które miały okazję zapoznać się z demem The Walking Dead: Saints & Sinners. Co prawda była to tylko wersja prealfa, ale wyraźnie ona pokazała, że nie mamy tu do czynienia z typową produkcją VR opartą na jednej mechanice. Znajdziemy tu wszystko, co spodziewalibyśmy się znaleźć w survivalu: zarządzanie ekwipunkiem (plecak pozwala na przenoszenie tylko ograniczonej liczby przedmiotów), crafting, walkę i przekradanie się za zombie oraz interakcje z innymi ocalałymi. Ci ostatni mogą postawić nas przed trudnymi wyborami, niczym w przygodowej serii Telltale Games. Jeśli to wciąż Was nie przekonuje, twórcy zapewniają, że kampania fabularna dostarczy ponad 15 godzin zabawy. Jak gra wygląda w praktyce, możecie sprawdzić poniżej.

Wygląda więc na to, że szykuje się co najmniej intrygująca produkcja. Jednak z oceną przyjdzie się wstrzymać do premiery gry w styczniu. The Walking Dead: Saints & Sinners zaoferuje wsparcie gogli HTC Vive, Oculus Rift oraz Valve Index i, niestety, na ten moment nie przewidziano polskiej wersji językowej.

VR czy nie, to nie byłyby Żywe trupy bez trudnych decyzji. - Zapowiedziano The Walking Dead Saints & Sinners. Kampania starczy na 15 godzin - wiadomość - 2019-10-03
VR czy nie, to nie byłyby Żywe trupy bez trudnych decyzji.