Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2019, 08:54

OVERKILL's The Walking Dead usunięte ze Steama, wersje konsolowe skasowane

Firma Skybound Entertainment zerwała umowę ze studiem Stabreeze. W rezultacie konsolowe wersje OVERKILL's The Walking Dead zostały skasowane. Gra została również usunięta z dystrybucji w serwisie Steam.

Gra była jednym z największych rozczarowań ubiegłego roku. - OVERKILL's The Walking Dead usunięte ze Steama, wersje konsolowe skasowane - wiadomość - 2019-03-01
Gra była jednym z największych rozczarowań ubiegłego roku.

AKTUALIZACJA:

OVERKILL's The Walking Dead zostało usunięte ze sprzedaży na Steamie. Gra jest wciąż dostępna dla osób, które nabyły ją wcześniej,

Studio Starbreeze poinformowało, że prowadzi obecnie rozmowy z firmą Skybound Entertainment, czyli właścicielem marki Żywe trupy. Deweloperzy mają nadzieję na wypracowanie porozumienia, które pozwoli wznowić sprzedaż gry i wypuścić zaplanowane dodatki DLC.

OVERKILL’S THE WALKING DEAD W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: OVERKILL Software
  2. Wydawca: 505 Games
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 6 listopada 2018 r.

Kilka dni temu pisaliśmy o problemach konsolowej edycji OVERKILL's The Walking Dead. Osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe w serwisie PlayStation Store, otrzymały wtedy zwrot pieniędzy, ale twórcy zapewnili, że wynikało to z opóźnienia projektu. Teraz wiemy już, że w rzeczywistości jest inaczej i posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One nigdy nie zagrają w ten tytuł.

Dysponująca marką Żywe trupy firma Skybound Entertainment ogłosiła, że zerwała umowę licencyjną ze studiem Starbreeze, do którego należy zespół OVERKILL Software. Skutkiem tego zatrzymano wszystkie prace nad OVERKILL's The Walking Dead, w związku z czym wersje konsolowe nigdy nie zostaną wydane. Jako powód podano słabą jakość gry, która nie spełniła wymogów właściciela marki. Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała na PC w listopadzie zeszłego roku. Projekt spotkał się z chłodnym przyjęciem i posiada średnią ocen na poziomie 51% według serwisu Metacritic.

Na razie nie wiemy, co to oznacza dla pecetowej wersji gry. Sytuacja jest o tyle nieciekawa, że wielu graczy zakupiło edycję Deluxe. To wydanie zapewnia dostęp do dziewięciu nowych epizodów w formie dodatków. Na razie ukazały się trzy takie odcinki, a kolejne mieliśmy otrzymać do czerwca tego roku. Możliwe, że autorzy ukończyli już pracę nad tymi DLC i zostaną one wydane zgodnie z planem. W innym przypadku nabywcy tej edycji otrzymają najpewniej zwrot pieniędzy.

Przypomnijmy na koniec, że gra nie tylko zebrała słabe recenzje, ale okazała się również klapą finansową. Porażka produkcji była tak dotkliwa, że firma Starbreeze stanęła na skraju bankructwa. Twórcy nie udostępnili publicznie żadnych oficjalnych wyników sprzedaży, ale według szacunków płatnej wersji serwisu SteamSpy OVERKILL's The Walking Dead znalazło 170 tys. nabywców. Z kolei dane Steam Charts pokazują, że produkcję porzuciła już większość nabywców. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia bawiło się w nią raptem 307 osób. Dla porównania, w przypadku poprzedniej gry studia Overkill, czyli PayDay 2, wczorajszy rekord aktywności wyniósł prawie 9,5 tys. graczy.

  1. Oficjalna strona OVERKILL's The Walking Dead
  2. Parszywa dwunastka – 12 najgorszych gier 2018 roku