Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka The Walking Dead: Saints & Sinners (PC)

The Walking Dead: Saints & Sinners

Pierwszoosobowa gra akcji oparta na licencji kultowej serii komiksów Roberta Kirkmana. W The Walking Dead: Saints & Sinners trafiamy do Nowego Orleanu, gdzie wojnę o wpływy toczą dwie zwaśnione frakcje. Tytuł przygotowano z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Akcji | FPP | zombie | postapokalipsa | komiksy | Oculus Rift | crafting | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka The Walking Dead: Saints & Sinners (PC)

data premiery gry:

23sty2020

PC

5maj2020

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Walking Dead: Saints & Sinners to rozbudowana gra akcji stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja została opracowana i wydana przez firmę Skydance Interactive, a oparto ją na licencji popularnej serii komiksów pod tytułem The Walking Dead autorstwa Roberta Kirkmana.

Fabuła

Akcja gry The Walking Dead: Saints & Sinners toczy się kilka lat po wybuchu tajemniczej epidemii zmieniającej ludzi w tytułowe żywe trupy. Ci, którym udało się przeżyć, są zmuszeni do ciągłej walki o przetrwanie – zagrożenie w tym niegościnnym świecie stanowią nie tylko zombie, lecz także pozostali ludzie.

Produkcja przenosi nas do Nowego Orleanu, gdzie wojnę o wpływy toczą dwie zwaśnione frakcje próbujące wprowadzić w mieście własne zasady. Pierwszą z nich jest Wieża (ang. The Tower), na której czele stoi niejaka Mama; druga to Odzyskani (ang. Reclaimed), których przywódcą jest charyzmatyczny Jean-Baptiste. Miasto skrywa także pewną tajemnicę, a jej odkrycie może odmienić losy tego brutalnego konfliktu. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, który walcząc o przeżycie kolejnego dnia, musi opowiedzieć się po którejś ze stron... bądź sprawnie lawirować pomiędzy nimi, jednocześnie pomagając postronnym mieszkańcom Nowego Orleanu... lub troszcząc się tylko o siebie.

Mechanika

W The Walking Dead: Saints & Sinners akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy przemierzamy rozległe lokacje inspirowane prawdziwymi dzielnicami Nowego Orleanu (jak Garden District czy Bywater). Filarem gry jest kampania fabularna, podczas której wykonujemy różnorodne zadania. To, komu zdecydujemy się pomóc, a kogo zostawimy samemu sobie, rzutuje na dalszy przebieg opowieści; dodatkowo na realizację każdego zlecenia zazwyczaj jest więcej niż jeden sposób.

Ważnym elementem zabawy jest walka z przeciwnikami. Podczas starć robimy użytek z szerokiego wachlarza broni białej oraz palnej. Oręż i amunicję znajdujemy bądź wytwarzamy w oparciu o rozbudowany system craftingu; każdy element wyposażenia można rozmontować, a do produkcji nowych potrzebujemy zarówno określonych zasobów, jak i specjalnych projektów. Jeśli w danym momencie nie dysponujemy żadnymi środkami obrony, możemy ratować się znalezionymi przedmiotami pokroju krzeseł, próbować swoich sił w walce wręcz lub wymierzyć nienaładowanym pistoletem we wroga, licząc na to, że da się zastraszyć (co jednak z oczywistych względów nie działa na zombie).

Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by atakować oponentów z okrzykiem bojowym na ustach, często lepszym rozwiązaniem jest działanie w ukryciu (twórcy pozwalają nam nawet korzystać z kamuflażu umożliwiającego przebywanie w otoczeniu zombie) i eliminowanie ich z zaskoczenia. Poza tym zabawę uatrakcyjnia możliwość wspinania się na elementy otoczenia jak samochody lub ściany budynków, co można wykorzystać na własną korzyść, na przykład do zgubienia pościgu albo zaatakowania przeciwnika z góry.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry The Walking Dead: Saints & Sinners prezentuje wysoki poziom wykonania. Podobać się mogą przede wszystkim pełne detali lokacje, jednak na uwagę zasługują również szczegółowe modele przeciwników. Warto zaznaczyć, że gra jest wyjątkowo brutalna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,3 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do The Walking Dead: Saints & Sinners

Klasyfikacja PEGI The Walking Dead: Saints & Sinners

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Walking Dead: Saints & Sinners

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-8700K 3.7 GHz / AMD Ryzen 7 1800X 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 10
The Walking Dead: Saints & Sinners chwalone przez graczy i krytyków
The Walking Dead: Saints & Sinners chwalone przez graczy i krytyków

wiadomość29 stycznia 2020

W ubiegłym tygodniu na PC zadebiutowała VR-owa produkcja The Walking Dead: Saints & Sinners od firmy Skydance Interactive. Tytuł zbiera bardzo dobre opinie zarówno wśród krytyków, jak i graczy.

8-minutowy gameplay z The Walking Dead Saints & Sinners
8-minutowy gameplay z The Walking Dead Saints & Sinners

wiadomość5 października 2019

W sieci pojawił się zapis rozgrywki z niedawno zapowiedzianej produkcji VR od studia Skydance Interactive, czyli The Walking Dead: Saints & Sinners. Materiał prezentuje głównie eksplorację oraz dialogi, ale jest też trochę walki.

Zapowiedziano The Walking Dead Saints & Sinners. Kampania starczy na 15 godzin
Zapowiedziano The Walking Dead Saints & Sinners. Kampania starczy na 15 godzin

wiadomość2 października 2019

Studio Skydance Interactive ujawniło The Walking Dead Saints: & Sinners, czyli nowy projekt w uniwersum Żywych trupów. Tytuł będzie produkcją VR, ale z pełnoprawną kampanią fabularną, survivalową rozgrywką oraz trudnymi decyzjami.

PC
PS4