Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2020, 11:15

autor: AlexB

The Walking Dead: Saints & Sinners chwalone przez graczy i krytyków

W ubiegłym tygodniu na PC zadebiutowała VR-owa produkcja The Walking Dead: Saints & Sinners od firmy Skydance Interactive. Tytuł zbiera bardzo dobre opinie zarówno wśród krytyków, jak i graczy.

The Walking Dead (w polskim tłumaczeniu Żywe trupy) cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Choć pełne zombie i niebezpiecznych ludzi uniwersum wykreowane przez Roberta Kirkmana nie należy do najprzyjemniejszych, to wielu fanów komiksów, serialu i gier komputerowych sygnowanych słynną marką oddałoby wiele, by choć przez chwilę się do niego przenieść i na własnej skórze odczuć jego ponurą atmosferę. Po części umożliwia to The Walking Dead: Saints & Sinners, czyli stworzona przez firmę Skydance Interactive produkcja przeznaczona na gogle VR. Tytuł zadebiutował na PC w ubiegły czwartek i jak na razie zbiera bardzo dobre opinie zarówno wśród recenzentów, jak i graczy.

VR-owe doświadczenie The Walking Dead spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. - The Walking Dead: Saints & Sinners chwalone przez graczy i krytyków - wiadomość - 2020-01-29
VR-owe doświadczenie The Walking Dead spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem.

W serwisie Metacritic średnia ocen The Walking Dead: Saints & Sinners wyliczona na podstawie 14 recenzji wynosi 81/100. Krytycy podkreślają, że jest to bardzo solidne doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości, które potrafi oddać klimat Żywych trupów. Chwalą oni między innymi elementy RPG w stylu kultowego cyklu Deus Ex, bardzo dobrą, choć nieco krótką historię, satysfakcjonującą walkę czy system wytwarzania przedmiotów. Do gustu przypadła im również fizyka, choć niestety to jedyny element strony technicznej tytułu, któremu można z czystym sercem przyklasnąć.

W The Walking Dead: Saints & Sinners nie brakuje bowiem bugów, które mogą czasem wybić z doświadczenia. Ponadto AI ludzkich przeciwników nie powala, konstrukcja wielu misji jest mocno powtarzalna, interfejs (zwłaszcza ekran ekwipunku) potrafi doprowadzić do bólu głowy, a fragmenty skradankowe są niezbyt dobrze zrealizowane. Generalnie czuć, że gra potrzebuje szlifów, lecz zdaniem recenzentów wszelkie problemy nie są na tyle frustrujące, by całkowicie popsuć zabawę, która jest naprawdę przednia.

Wybrane recenzje The Walking Dead: Saints & Sinners

  • IGN – 9/10
  • Road to VR – 9/10
  • TheSixthAxis – 9/10
  • Trusted Reviews – 4/5
  • VRFocus – 4/5
  • Windows Central – 4/5
  • Game Rant – 3/5

Z kolei jeśli chodzi o graczy, to na platformie Steam aż 89% z 841 opinii jest pozytywnych. Osoby, które zakupiły The Walking Dead: Saints & Sinners, chwalą przede wszystkim sugestywny klimat produkcji oraz przyjemny, choć niepozbawiony uproszczeń gameplay. Niestety, podobnie jak recenzenci, zwracają oni uwagę na fakt, że w tytule znajduje się sporo błędów technicznych. Zatem jeśli ktoś planuje zakup produkcji Skydance Interactive musi naprawdę mocno zastanowić się, jak dużą tolerancją na bugi dysponuje.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Walking Dead: Saints & Sinners