Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 stycznia 2020, 11:19

Powstanie Zabójcza Broń 5. Riggsa znów zagra Mel Gibson

W planach jest kontynuacja cyklu Zabójcza broń. W Lethal Weapon 5 mają powrócić aktorzy Mel Gibson oraz Danny Glover, jak również reżyser Richard Donner.

Pierwsza część serii ukazała się w 1987 roku. - Powstanie Zabójcza Broń 5. Riggsa znów zagra Mel Gibson - wiadomość - 2020-01-29
Pierwsza część serii ukazała się w 1987 roku.

Na ekrany coraz częściej powracają stare sprawdzone cykle filmowe. Niedawno do kin trafiło Bad Boys for Life, a w kolejce czeka m.in. Skarb narodów 3 oraz Matrix 4. Okazuje się, że do tych produkcji wkrótce dołączyć może Zabójcza broń 5.

Źródłem tych doniesień jest producent Dan Lin. W wywiadzie z serwisem The Hollywood Reporter zdradził on, że w planach jest kolejna odsłona cyklu, a w role Riggsa i Murtaugha ponownie wcielą się aktorzy Mel Gibson oraz Danny Glover. Co ciekawe, powrócić ma również reżyser wszystkich poprzednich części, czyli Richard Donner. Jest to spora niespodzianka, gdyż jego ostatnim filmem było 16 przecznic z 2006 roku.

Jak tłumaczy Dan Lin, powrót reżysera po długiej nieobecności za kamerą wynika z faktu, że Donner czuje się osobiście związany z serią Zabójcza broń. Aktorzy i producenci również bardzo chcą zrealizować ten projekt, więc obecnie potrzebny jest tylko odpowiedni scenariusz.

Plotki o kolejnej odsłonie cyklu krążyły od dłuższego czasu, ale dopiero teraz główny producent oficjalnie potwierdził, że taki projekt jest w planach. Na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się premiery, ale podejrzewamy, że zainteresowani nie będą chcieli czekać długo z realizacją filmu. Danny Glover ma już bowiem 73 lata, a Richard Donner – 89.

Cykl składa się z czterech filmów, wypuszczonych w latach 1987, 1989, 1992 oraz 1998. Marka doczekała się również adaptacji telewizyjnej, emitowanej od 2016 do 2019 roku. Na początku lat 90. ukazały się cztery gry bazujące na trzeciej części kinowej sagi. Wszystkie one nosiły taki tam tytuł i miały identyczną okładkę, ale w rzeczywistości były to odrębne produkcje, z unikalnymi misjami i poziomami.

W 1992 r. na komputery PC, Amiga i Atari ST trafiła platformówka Lethal Weapon bazująca na trzeciej części filmowego cyklu. - Powstanie Zabójcza Broń 5. Riggsa znów zagra Mel Gibson - wiadomość - 2020-01-29
W 1992 r. na komputery PC, Amiga i Atari ST trafiła platformówka Lethal Weapon bazująca na trzeciej części filmowego cyklu.
filmy i serialefilmy Lethal Weapon / Zabójcza broń Danny Glover Richard Donner