Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 grudnia 2019, 09:15

autor: qjin

Data premiery Matrixa 4

Wytwórnia Warner Bros. ujawniła datę premiery filmu Matrix 4. Trafi on do kin za półtora roku, w tym samym dniu, co inna produkcja z Keanu Reevesem – John Wick 4.

Wreszcie ujawniono datę premiery nowej części Matriksa. - Data premiery Matrixa 4 - wiadomość - 2019-12-12
Wreszcie ujawniono datę premiery nowej części Matriksa.

Poznaliśmy terminy premier filmów firmy Warner Bros. na najbliższe lata, w tym oczekiwanej kontynuacji Matriksa. Zajmie ona miejsce Akiry w reżyserii Taiki Waititiego. Nowa odsłona serii zadebiutuje na srebrnym ekranie 21 maja 2021 roku. Wcześniej przewidywano, że film może ukazać się dopiero w 2022 roku, ale bliższa data ma sens, biorąc pod uwagę, że obsada jest właśnie kompletowana, a zdjęcia mają rozpocząć się na początku przyszłego roku. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie rozpocznie się kręcenie Matriksa 4.

Szczegóły na temat fabuły nowej części cyklu są owiane tajemnicą. W obsadzie są na razie: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith oraz Jonathan Groff. Nie wiemy nawet, w jakie postacie wcielą się aktorzy, którzy nie mieli wcześniej przyjemności występować w jakimkolwiek Matriksie. Film zostanie wyreżyserowany przez Lanę Wachowski, która współpracuje przy scenariuszu z Davidem Mitchellem i Aleksandarem Hemonem.

Na koniec, w ramach ciekawostki, warto wspomnieć, że tego samego dnia do kin trafi również John Wick 4, kolejna część innej popularnej serii z Keanu Reevesem w roli głównej. Jego fani powinni być wniebowzięci. Premiera dwóch filmów jednego dnia – szykuje się prawdziwa uczta dla miłośników Keanu.