Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2019, 09:02

autor: Laty

Forza Horizon 4 otrzyma tryb Battle Royale

Dzisiaj Forza Horizon 4 otrzyma dużą darmową aktualizację. Do gry zostanie dodany tryb battle royale, w którym jednocześnie będzie mogło się bawić 72 graczy, oraz kilka nowych samochodów.

Już jutro rozpocznie się 17. seria wyścigów. - Forza Horizon 4 otrzyma tryb Battle Royale - wiadomość - 2019-12-12
Już jutro rozpocznie się 17. seria wyścigów.

Forza Horizon 4 została wydana w październiku ubiegłego roku. Wielu kierowców ograło już pewnie większość trybów gry i posiada pokaźną kolekcję samochodów. Twórcy nie chcą pozwolić swoim klientom na nudę i postanowili urozmaicić rozgrywkę, wprowadzając tryb o nazwie Eliminator, który będzie niczym innym, jak battle royale w świecie samochodów. Ten rodzaj zabawy zdobył w ostatnich latach dużą popularność. Jednak o ile w grach akcji, takich jak Battlefield V czy Call of Duty: Black Ops IIII, implementacja battle royale była naturalna, o tyle w grze wyścigowej niewiele osób się tego spodziewało. W dalszym ciągu rozgrywka będzie polegać na prowadzeniu pojazdu – nie wysiądziemy z niego i nie zaczniemy strzelać do pozostałych graczy.

Tak prezentuje się trailer:

Jak będzie wyglądała rozgrywka?

Zabawa będzie odbywała się na standardowej mapie – gracz rozpocznie grę w losowym punkcie za kierownicą Mini Coopera. Początkowa faza będzie polegała na ulepszeniu swojego samochodu, co będzie można zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich będą punkty oznaczone na mapie dymem – wjazd do takowego zapewni możliwość wyboru jednego spośród kilku dostępnych samochodów. Drugą opcją będzie wyzwanie innego gracza do stoczenia pojedynku, który będzie polegał na ściganiu się do losowo wyznaczonego na mapie punktu. Oczywiście jak w każdym battle royale strefa będzie się zawężać. Gdy pozostanie tylko 10 graczy, będą musieli ścigać się do wyznaczonej linii mety.

Poniżej umieszczamy nagranie z pełnej rozgrywki na oficjalnym kanale marki prowadzonym przez dewelopera. Nowy tryb nie wygląda wcale tak źle, prawda?

Do gry trafią również nowe samochody do odblokowania w minikampanii. Będą to takie perełki jak Mercury Cougar Eliminator z 1970 roku, Renault Megane R26 R z 2008 roku czy Porsche 911 GT3 RS. Podsumowując, jeśli czekaliście na powiew świeżości, to aktualizacja, która zostanie wprowadzona już dziś (12 grudnia) o godzinie 19:00, powinna Wam przypaść do gustu. Będzie ona dostępna w tym samym momencie na PC i Xboksie One.