Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 października 2019, 13:30

Matrix 4 - do obsady trafiła gwiazda Jak poznałem waszą matkę

Neil Patrick Harris jest kolejnym aktorem, który dołącza do obsady filmu Matrix 4. Niestety, nie ujawniono postaci, w jaką się wcieli. Ponadto według źródeł, do których dotarł serwis Deadline, do roli Niobe ponownie rozpatrywana jest Jada Pinkett Smith.

Zbieranie obsady do wielce oczekiwanego filmu Matrix 4 trwa w najlepsze. Jak się dowiedzieliśmy, do Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss dołączył 46-letni Neil Patrick Harris, aktor znany z seriali Jak poznałem waszą matkę i Seria niefortunnych zdarzeń oraz takich filmów, jak Zaginiona dziewczyna w reżyserii Davida Finchera czy Żołnierze kosmosu Paula Verhoevena. Szczegóły na temat odgrywanej przez niego postaci są trzymane w tajemnicy.

Do sieci trafiły również doniesienia o aktorce grającej Niobe w drugiej i trzeciej odsłonie serii. Mowa o Jadzie Pinkett Smith, która podobno prowadzi negocjacje w sprawie kontraktu. Choć nie jest to oficjalna informacja, serwis Deadline uchodzi za dobre źródło wieści ze świata filmów. Co więcej, w Matriksie 4 miałby pojawić się również młody Morfeusz, ale w niego nie wcieliłby się ponownie Laurence Fishburne, lecz najprawdopodobniej Yahya Abdul-Mateen II znany z Aquamana (z tą rolą wiązano wcześniej również Michaela B. Jordana z Czarnej pantery i Creed).

O samym filmie na razie wiadomo niewiele. Ma być on wyreżyserowany przez Lanę Wachowski, która była współautorką trylogii Matrix. Ma też spory wkład w scenariusz, przy którym pracują również Aleksandar Hemon i David Mitchell (Atlas chmur). Z kolei za zdjęcia odpowiada John Toll (Braveheart, Wichry namiętności czy Ostatni samuraj) i te powinny rozpocząć się już na początku 2020 roku. Data premiery filmu nie jest znana, ale prawdopodobnie nie zobaczymy go na ekranach kin przed 2022 rokiem.