Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 13:55

autor: Adrian Werner

Dziesięciolecie League of Legends - podsumowanie zapowiedzi Riot Games

Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie najważniejsze zapowiedzi studia Riot Games. Wśród nich znalazło się kilka nowych gier, konwersja League of Legends na konsole i urządzenia mobilne oraz serial animowany.

Studio Riot Games uczciło z pompą 10-lecie League of Legends. - Dziesięciolecie League of Legends - podsumowanie zapowiedzi Riot Games - wiadomość - 2019-10-16
Studio Riot Games uczciło z pompą 10-lecie League of Legends.

Riot Games znane było do tej pory jako studio jednej gry – League of Legends. Zespół uznał, że najwyższy czas to zmienić i podczas obchodów dziesięciolecia tego przeboju ujawnił szereg nowych tytułów.

Deweloper postanowił również przeprowadzić ekspansję swojej marki na inne media, jak również ujawnił dalsze plany rozwoju LoL’a. Zebraliśmy dla Was w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje.

Nowe gry

League of Legends: Wild Rift

Zacznijmy od zapowiedzi League of Legends: Wild Rift, czyli wersji LoL’a opracowanej z myślą o konsolach oraz urządzeniach mobilnych.

Nie będzie to prosta konwersja. Gra zostanie gruntownie przebudowana, tak aby oferowała szybszą rozgrywkę. Zupełnie nowa będzie również mapa. Premiera nastąpi w przyszłym roku.

  1. League of Legends niedługo mobilnie i na konsolach

LoL Esports Manager

Dziesięciolecie League of Legends - podsumowanie zapowiedzi Riot Games - ilustracja #2

Riot Games to prawdziwa potęga w e-sporcie, ale mimo to zapowiedź gry LoL Esports Manager była dla nas sporym zaskoczeniem. Zgodnie z tytułem, będzie to produkcja, w której wcielimy się w menadżera zespołu e-sportowego specjalizującego się w League of Legends.

W grze znajdziemy prawdziwych zawodników i zespoły, a ich statystyki mają ulegać zmianie na podstawie tego, jak radzą sobie w rzeczywistych zawodach. Premiera LoL Esports Manager zaplanowana została na przyszły rok. Na razie nie zdradzono platform sprzętowych, ale wersja na PC wydaje się pewna.

  1. LoL Esports Manager nową grą studia Riot Games

Legends of Runeterra

Zapowiedziano również Legends of Runeterra, czyli karciankę osadzoną w uniwersum League of Legends. Na początku przyszłego roku wystartuje zamknięta beta, a na oficjalnej stronie ruszyły już zapisy do testów.

Gra zmierza na PC oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Spośród wszystkich ujawnionych projektów Legends of Runeterra wydaje się być na najbardziej zaawansowanym etapie produkcji.

  1. Ujawniono Legends of Runeterra - karciankę w świecie LoL-a.

Projekt A

Z kolei Projekt A (tytuł najpewniej tymczasowy) to sieciowa strzelanka z widokiem pierwszoosobowym. Połączy ona taktyczny charakter rozgrywki z kreskówkową oprawą graficzną oraz bogatym wyborem postaci o unikalnych zdolnościach.

Twórcy nie podali, na jakie platformy trafi gra, ale bylibyśmy bardzo zaskoczeni, gdyby nie znalazły się wśród nich pecety. Nie wiadomo też, kiedy gra pojawi się na rynku.

  1. Riot Games zapowiada sieciową strzelankę

Projekt F

Dziesięciolecie League of Legends - podsumowanie zapowiedzi Riot Games - ilustracja #3

Studio Riot Games chce również zawalczyć o fanów RPG-ów akcji w stylu serii Diablo. Do nich kierowany jest Project F.

Będzie to hack’n’slash osadzony w uniwersum LoL’a, w którym wydarzenia będziemy obserwować z perspektywy izometrycznej. Nie podano planowanej daty premiery ani platform sprzętowych.

  1. Twórcy League of Legends pracują nad grą w stylu Diablo

Projekt L

Dziesięciolecie League of Legends - podsumowanie zapowiedzi Riot Games - ilustracja #4

Inną niespodzianką był Projekt L. Pod tym tytułem kryje się bijatyka osadzona w świecie League of Legends. Informacje na temat gry są bardzo skromne. Jej grafika wykonana zostanie w pełnym 3D, ale rozgrywka najpewniej odbywać się będzie w dwóch wymiarach.

Niestety, w przypadku Projekt L nie tylko nie podano platform sprzętowych, ale nawet planowanej daty premiery. Twórcy gry ostrzegli, że przez dłuższy czas nie dowiemy się o niej niczego nowego.

  1. Poznajcie Projekt L - bijatykę w świecie LoL

Pozostałe zapowiedzi

Zmiany w League of Legends

Twórcy nie ograniczyli się tylko do zapowiedzi nowych gier. Ujawniono również sporo detali dotyczących następnego sezonu League of Legends. W planach są także drobne zmiany mapy oraz dodatkowa bohaterka imieniem Senna.

  1. Zmiany w przedsezonie; Senna nową bohaterką w League of Legends

Serial animowany Arcane

Warto także wspomnieć o projekcie Arcane, czyli serialu animowanym osadzonym w uniwersum League of Legends. Premiera nastąpi w przyszłym roku.

Ponadto w streamingowym serwisie Netflix zadebiutował film dokumentalny League of Legends Origins, opowiadający historię popularnej gry typu MOBA od niewielkiego dema po globalny fenomen.

  1. Riot ogłasza serial animowany Arcane i wypuszcza dokument League of Legends Origins