Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 15:36

autor: Froozyy

Riot Games może opracowywać portal społecznościowy z modami

Zarejestrowane znaki towarowe Riot Forge firmy Riot Games wskazują na to, że studio pracuje na portalem społecznościowym zrzeszającym graczy swoich produkcji. Najprawdopodobniej w serwisie pojawi się również możliwość tworzenia oraz udostępniania modów.

Czy Riot Games pozwoli na tworzenie modów do swoich gier? - Riot Games może opracowywać portal społecznościowy z modami - wiadomość - 2019-10-16
Czy Riot Games pozwoli na tworzenie modów do swoich gier?

W ogniu hucznych zapowiedzi najnowszych produkcji Riot Games należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Być może nawet najważniejszą, jeśli chodzi o wszystkie tytuły tego studia. Na stronie internetowej JUSTIA Trademarks znajdują się zarejestrowane znaki towarowe tej firmy i chociaż większość z nich nawiązuje do znanych już nam produktów, to pojawiły się tam takie, które jasno sugerują prace nad aplikacją zrzeszającą graczy, która być może pozwoli im tworzyć także własne modyfikacje.

Znaków towarowych spod kategorii Riot Forge jest dokładnie siedem. Trzy z nich nawiązują bezpośrednio do sprzedaży gadżetów oraz odzieży, więc możemy się spodziewać, że Riot Games jeszcze bardziej zainwestuje w swoją markę i do swojego sklepu doda wiele nowych produktów. Pozostałe zarejestrowane znaki wydają się być znacznie ciekawsze. Jeden z opisów sugeruje stworzenie aplikacji zrzeszającej graczy różnych produkcji (najpewniej chodzi o te zapowiedziane na 10-lecie istnienia League of Legends). W kolejnym pojawia się także wzmianka o udostępnieniu zawartości gier oraz pozwoleniu graczom na tworzenie własnych modyfikacji.

Programy komputerowe służące do śledzenia statusu rożnych użytkowników usług growych oraz do dopasowania graczy w grach online do innych graczy na wszystkich poziomach umiejętności.

Dostarczanie niepobieralnego oprogramowania do gier wideo, które umożliwi użytkownikom tworzenie, modyfikowanie, przesyłanie, pobieranie, udostępnianie, przeglądanie i publikowanie stworzonej przez graczy zawartości gier wideo, muzyki i innych plików.

Pozostaje sobie zadać pytanie, jak może wyglądać taka aplikacja? Czy Riot Games zdecyduje się pójść w stronę Valve lub Epic Games, które też na początku zasłynęły ze swoich własnych produkcji, a później same stworzyły ogromne platformy z grami? Być może będzie to jednak zwykły klient łączący wszystkie produkcje tego studia i jednocześnie pozwalający na łatwą komunikację z przyjaciółmi (na podobieństwo Battle.net) oraz tworzenie własnych modyfikacji.

Brzmi to naprawdę ciekawie, zwłaszcza że nadal nic nie wiemy o większości z zapowiedzianych tytułów. Wyobraźcie sobie, że Riot Games pozwoli graczom na tworzenie własnych poziomów w diablopodobnej grze MMO. Możliwości jest naprawdę wiele, jednak na oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.