Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2019, 12:22

autor: Froozyy

Zmiany w przedsezonie; Senna nową bohaterką w League of Legends

Ogłoszono zmiany w League of Legends, które pojawią się w nadchodzącym przedsezonie. Transformacji ulegnie m.in. mechanika Smoków Żywiołów, a na mapie pojawią się nisze oraz dodatkowe zarośla. Do gry trafi również nowa bohaterka - Senna.

Sporo zmian w nachodzącym przedsezonie League of Legends. - Zmiany w przedsezonie; Senna nową bohaterką w League of Legends - wiadomość - 2019-10-16
Sporo zmian w nachodzącym przedsezonie League of Legends.

Gracze League of Legends poznali sporo szczegółów dotyczących następnego sezonu oraz planowanych zmian w grze w nadchodzącym przedsezonie. Pojawią się one na oficjalnych serwerach 21 listopada tego roku, a zmodyfikowane zostaną przede wszystkim Smoki Żywiołów oraz zarośla w niektórych miejscach na mapie. Poznaliśmy również nową bohaterkę, która trafi do League of Legends 11 listopada.

Zmiany w Smokach Żywiołów

Riot Games zamiast wprowadzić zupełnie nową mechanikę do gry, postanowiło po prostu ulepszyć tę, która już istnieje i ma się całkiem nieźle. Obecnie Smoki Żywiołów po zabiciu zapewniają różne bonusy dla całej drużyny. W przedsezonie pojawienie się trzeciego gada z kolei poskutkuje dodatkowymi zmianami na całej mapie. Oznacza to, że gdy np. trzecim smokiem będzie Piekielny, to wybrane obozy w dżungli ulegną transformacji – ściany zostaną skruszone, a zarośla spalone. Wprowadzi to sporo zamieszania, bowiem gracze będą musieli adaptować się do tego, co dzieje się na mapie.

Pojawienie się smoka Oceanicznego sprawi, że zarośla rozrosną się, pojawią się nowe ścieżki, a w każdym kwadracie dżungli pojawi się miodowy owoc. Podniebny smok stworzy prądy powietrzne na mapie, które przyśpieszą bohaterów, a Górski wyzwoli falę sejsmiczną, która zaowocuje powstaniem skał, tworzących nowe ścieżki w różnych miejscach na mapie.

Dodatkowo zmianie ulegną bonusy, które otrzymują drużyny po zabiciu smoków. Będą teraz one bardziej nastawione na statystyki bohaterów (dodatkowy pancerz i odporność na magię czy też skrócenie czasu odnowienia superumiejętności). Po zabiciu czwartego Smoka Żywiołów, dana drużyna otrzyma Duszę Smoka, która pozostaje do końca gry i oferuje bardzo silne wzmocnienie. Następnie w legowisku pojawi się Starszy Smok, zapewniający bardzo silne, krótkotrwałe wzmocnienie.

Zarośla i nisze bocznych alei

W okolicach legowisk Barona i Smoków pojawią się nowe kępy zarośli, które mają zapewnić możliwość kreowania zagrywek wokół ważnych obiektów na mapie. Natomiast na górnej i dolnej alei pojawią się nisze, w których bohaterowie będą mogli się chować lub używać ich do ucieczki z niewygodnych sytuacji.

Nisza na górnej alei. - Zmiany w przedsezonie; Senna nową bohaterką w League of Legends - wiadomość - 2019-10-16
Nisza na górnej alei.

Nowa bohaterka – Senna

Przedstawiony zwiastun zapowiada nową bohaterkę, która trafi do League of Legends 11 listopada – Sennę. Wieloletni gracze LoL-a na pewno kojarzą to imię, bowiem jest to żona bohatera Luciana udostępnionego jeszcze w 2013 roku. Wtedy wiedzieliśmy o niej tylko tyle, że została porwana i uwięziona przez Thresha. Jak widać po 6 latach Lucianowi udało się uwolnić ukochaną z rąk Strażnika Łańcuchów.

Nie poznaliśmy jeszcze dokładnych umiejętności Senny. Obecnie wiemy tylko, że będzie ona wspierającym strzelcem. Całkiem możliwe, że wraz z Lucianem będzie miała dodatkowe synergie (podobnie jak ma to miejsce w przypadku Xayah i Rakana).

Senna – nowa bohaterka League of Legends. - Zmiany w przedsezonie; Senna nową bohaterką w League of Legends - wiadomość - 2019-10-16
Senna – nowa bohaterka League of Legends.

Wszystkie pozostałe zmiany (obejmujące głównie przedmioty i runy) w League of Legends w nadchodzącym przedsezonie możecie znaleźć tutaj. Warto również wspomnieć, że od jutra w kliencie gry czekać na Was będą upominki z okazji 10-lecia istnienia gry.

Prezenty z okazji 10-lecia League of Legends.
Prezenty z okazji 10-lecia League of Legends.