Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 października 2019, 12:25

Deadline: W Venomie 2 obok Carnage'a pojawi się kolejny antagonista

Jak podają anonimowe źródła serwisu Deadline, Carnage nie będzie jedynym antagonistą w nadchodzącej kontynuacji Venoma z Tomem Hardym w roli głównej. W filmie ma pojawić się również Shriek – okrutna i posiadająca nadludzkie moce kobieta.

Pod koniec sierpnia operator Robert Richardson zdradził, że w Venomie 2 powróci Woody Harrelson w roli Cletusa Kasady'ego. Nie było to specjalnie szokujące – scena po napisach dość niespodziewanego ubiegłorocznego kasowego hitu na podstawie komiksów Marvela dość jasno sugerowała, że głównym złoczyńcą w kontynuacji będzie Carnage. Wygląda jednak na to, że to nie jedyny antagonista, z jakim przyjdzie się zmierzyć tytułowemu (anty)bohaterowi granemu przez Toma Hardy'ego. Jak podaje serwis Deadline, powołując się na dwa anonimowe źródła ponoć zbliżone do produkcji, w filmie pojawi się również Shriek.

Shirek jest obecna w komiksowym uniwersum Marvela już od przeszło 26 lat. - Deadline: W Venomie 2 obok Carnage'a pojawi się kolejny antagonista - wiadomość - 2019-10-16
Shirek jest obecna w komiksowym uniwersum Marvela już od przeszło 26 lat.

Shriek, a właściwie Frances Barrison (bądź Sandra Deel, gdyż tak brzmi jej inny pseudonim), po raz pierwszy pojawiła się w maju 1993 roku w pierwszym numerze Spider-Man Unlimited, będącego częścią sagi Maximum Carnage. W komiksach to obciążona traumą z dzieciństwa (była maltretowana przez matkę) dealerka narkotyków, która w wyniku pewnego zbiegu okoliczności zyskała nadnaturalne moce, takie jak latanie czy manipulacja dźwiękiem. Z czasem stała się ona również kochanką Cletusa Kasady'ego. Jak zatem widać, jej obecność w Venomie 2 u boku Carnage'a jest jak najbardziej uzasadniona.

Jak zdradziło jedno ze źródeł serwisu Deadline, casting do roli Shriek w nadchodzącym filmie trwa obecnie w najlepsze. Ponoć poszukiwane są najróżniejsze typy aktorek, co zapewne oznacza, że wizja antagonistki w produkcji jeszcze na dobre się nie skrystalizowała.

Uwaga! Powyższe informacje nie zostały jeszcze oficjalnie skomentowane przez przedstawicieli firmy Sony, którzy zasłonili się wczesnym stadium produkcji Venoma 2. Zatem choć wiadomości podawane przez Deadline zazwyczaj są wiarygodne, to póki nie otrzymamy potwierdzenia od twórców, trzeba wszystkie te rewelacje traktować z odpowiednim dystansem.

Ubiegłoroczny Venom Rubena Fleishera zarobił przeszło 850 milionów dolarów. - Deadline: W Venomie 2 obok Carnage'a pojawi się kolejny antagonista - wiadomość - 2019-10-16
Ubiegłoroczny Venom Rubena Fleishera zarobił przeszło 850 milionów dolarów.

Za Venoma 2 będzie odpowiadał Andy Serkis, który znany jest szerzej ze swoich ról Golluma w filmach Petera Jecksona oraz Cesara z nowej trylogii Planeta małp. Produkcja najprawdopodobniej zadebiutuje w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona internetowa filmu Venom

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej