Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 października 2019, 11:40

autor: Serek

Matrix 4 - Yahya Abdul-Mateen II młodym Morfeuszem?

Yahya Abdul-Mateen II dołącza do obsady nowej części Matriksa. Aktor otrzymał jedną z głównych ról, obok Keanu Reevesa oraz Carrie-Anne Moss. Czy to oznacza, że wiemy już kto zagra młodego Morfeusza?

Jamie Foxx II nową gwiazdą Matriksa. - Matrix 4 - Yahya Abdul-Mateen II młodym Morfeuszem? - wiadomość - 2019-10-10
Jamie Foxx II nową gwiazdą Matriksa.

W sierpniu informowaliśmy Was o tym, że w planach jest kolejna odsłona serii Matrix. Na ekranie zobaczymy aktorów znanych z poprzednich części, takich jak Keanu Reeves czy Carrie-Anne Moss. Teraz wiemy, że do obsady dołączyło następne gorące nazwisko, a jest nim Yahya Abdul-Mateen II, znany chociażby z filmu Aquaman. Serwis Variety donosi, że aktor otrzymał jedną z głównych ról w najnowszym Matriksie. Zaowocowało to licznymi domysłami fanów, które niejako pokrywają się z wcześniejszymi plotkami. Otóż mówi się, że w filmie zobaczymy odmłodzonego Morfeusza, którego zagra właśnie Abdul-Mateen. Przypomnijmy, że wcześniej z tą rolą łączono Michaela B. Jordana (Czarna pantera).

Za reżyserię oraz produkcję nowego Matriksa odpowiedzialna jest Lana Wachowski. Scenariuszem zajęli się natomiast Aleksandar Hemon oraz David Mitchell. Produkcja filmu ma ruszyć wraz z początkiem przyszłego roku. Nie do końca wiadomo, czy oprócz młodego wcielenia Morfeusza, pojawi się w nim także starsze, znane fanom. Przypomnijmy, że postać była grana przez Laurence’a Fishburne’a. Niestety, żadne źródła nie potwierdzają jego dołączenia do obsady. Nie znamy również szczegółów fabuły widowiska, a tym bardziej daty premiery.

Trzeba przyznać, że Keanu Reeves nie może ostatnio narzekać na brak zajęć. Pomijając oczywisty fakt pojawienia się w Cyberpunku 2077 jako Jaś Srebrnoręki (też macie wrażenie, że to po polsku brzmi jak przydomek rycerza z legend?), aktora można również podziwiać w cyklu John Wick czy usłyszeć w Toy Story 4. Jego nowy ekranowy partner, Yahya Abdul-Mateen II również nie należy do ludzi z przypadku. Może jego nazwisko nie jest jeszcze takie „sexy”, ale niebawem się to zmieni. W 2020 roku ukażą się dwie produkcje z jego udziałem - The Trial of the Chicago 7 oraz Candyman.

  1. Oficjalna strona internetowa Warner Bros.