Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2019, 11:55

autor: AlexB

Rockstar Games pracuje nad kilkoma niezapowiedzianymi grami

Jeden z byłych pracowników indyjskiego oddziału Rockstara zdradził, że od czerwca 2017 roku do marca 2018 roku zajmował się Red Dead Redemption II i „kilkoma innymi grami”. Niestety nie chciał zdradzić szczegółów na ich temat.

Temat studia Rockstar jest ostatnio niezwykle gorący. Nie chodzi jedynie o zapowiedź pecetowej wersji Red Dead Redemption II, która miała miejsce w ubiegły piątek. Coraz częściej w sieci pojawiają się rozważania poparte mniej lub bardziej wiarygodnymi dowodami o tym, jaka będzie kolejna produkcja wypuszczona przez „gwiazdy rocka”. Ostatnio wszelkie plotki dodatkowo podsycił Angith Jayarajan, który od czerwca 2017 roku do marca 2018 roku pracował w indyjskim oddziale firmy. Zdradził on na Instagramie (via Comic Book), że zajmował się w nim Red Dead Redemption II oraz „kilkoma innymi grami”. Niestety nie mógł zdradzić ich tytułów.

Jakie gry przygotowuje dla nas Rockstar? - Rockstar Games pracuje nad kilkoma niezapowiedzianymi grami - wiadomość - 2019-10-10
Jakie gry przygotowuje dla nas Rockstar?

W tym momencie możemy wrócić do wczorajszych spekulacji na temat tego, czy przecieki dotyczące Grand Theft Auto VI (które być może powstaje pod kodową nazwą Project Americas) z zeszłego grudnia są prawdziwe i czy tytuł ukaże się pod koniec 2020 roku na premierę PlayStation 5. Niewykluczone, że pisząc o tajemniczych projektach, Jayarajan miał na myśli właśnie kolejną odsłonę kultowego cyklu gier akcji z otwartym światem. Mogłoby to oznaczać, że gra ta znajduje się w produkcji co najmniej od dwóch lat, co z kolei potwierdzałoby rewelacje aktora Tima Neffa, który w lipcu 2017 roku wpisał do swojego internetowego CV, że brał udział w sesjach motion capture do niej.

Nie brakuje osób, które z miłą chęcią zobaczyłyby szóstą odsłonę cyklu GTA. - Rockstar Games pracuje nad kilkoma niezapowiedzianymi grami - wiadomość - 2019-10-10
Nie brakuje osób, które z miłą chęcią zobaczyłyby szóstą odsłonę cyklu GTA.

Lecz jeśli nie GTA VI, to co? Wciąż żywy jest temat Bully 2, który był ponoć w produkcji na początku bieżącej dekady, lecz prace nad nim zostały anulowane. Niewykluczone jednak, że po pewnym czasie projekt wznowiono i to nad nim między innymi pracował Angith Jayarajan. Ponadto Rockstar ma jeszcze w swoich zasobach chociażby L.A. Noire, Maksa Payne'a, Midnight Club, Manhunta oraz The Warriors. Czy firma Rockstar planuje wskrzeszenie którejś z tych marek? A może szykuje zupełnie nowe IP? I czy tajemniczy projekt Bonaire, którego klasyfikacji wiekowej odmówił australijski rząd, to faktycznie Red Dead Redemption II na PC, czy też coś całkowicie innego? Na odpowiedzi na te pytania musimy jeszcze trochę poczekać.

  1. Oficjalna strona studia Rockstar