Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 14:08

autor: Frozen

Rockstar Games pracuje nad Bonaire, tytuł już zakazano w Australii

Australijska organizacja zajmująca się przyznawaniem kategorii wiekowych odmówiła sklasyfikowania dzieła studia Rockstar Games pod tytułem Bonaire. Czym jest nowy, tajemniczy projekt twórców GTA i Red Dead Redemption?

Bonaire jeszcze nie został zapowiedziany, a już wzbudza kontrowersje. - Rockstar Games pracuje nad Bonaire, tytuł już zakazano w Australii - wiadomość - 2019-08-21
Bonaire jeszcze nie został zapowiedziany, a już wzbudza kontrowersje.

Na stronie australijskiej organizacji rządowej, która zajmuje się przydzielaniem kategorii wiekowych grom, filmom i innym tego typu publikacjom, pojawił się wpis dotyczący tajemniczego projektu pod tytułem Bonaire. Dzieło skatalogowane zostało jako gra komputerowa, a jego producentem oraz wydawcą jest firma Rockstar Games – twórcy m.in. serii Grand Theft Auto oraz Red Dead. Instytucja odmówiła przyznania kategorii wiekowej tytułowi, co w praktyce oznacza mniej więcej tyle, że Bonaire nie będzie mógł być sprzedawany w Australii.

Inne organizacje tego typu, jak ESRB czy PEGI, nie posiadają w swojej bazie wzmianki o nowym dziele Rockstara. Może to wynikać z faktu, że nie są one tak surowe pod względem oceniania jak Australijczycy (którzy w przeszłości odmawiali przydzielania kategorii wiekowych m.in. grom z serii Hotline Miami, Kingdom Come: Deliverance, czy też We Happy Few), dlatego mogą stanowić mniejszy priorytet dla wydawców potencjalnie kontrowersyjnych produkcji.

Wpis o Bonaire na stronie australijskiej organizacji rządowej. - Rockstar Games pracuje nad Bonaire, tytuł już zakazano w Australii - wiadomość - 2019-08-21
Wpis o Bonaire na stronie australijskiej organizacji rządowej.

Czym zatem jest tajemniczy projekt Rockstara? Bonaire to nazwa należącej do Holandii wyspy na Morzu Karaibskim, co mogłoby sugerować, że nowe dzieło jest w jakiś sposób powiązane z Red Dead Redemption 2 lub Red Dead Online. W tym pierwszym gracze mieli okazję odwiedzić położoną na Karaibach tropikalną wyspę Guarma. Przeniesienie jej do sieciowego trybu gry o kowbojach oraz rozszerzenie jej o nowe tereny wydawałoby się logicznym posunięciem ze strony Rockstara.

Równie dobrze może jednak chodzić o Bully 2, coś związanego z GTA Online lub o GTA 6. Przypominamy, że z fasady głównej siedziby Rockstar North został niedawno zdjęty plakat promujący Red Dead Redemption 2, co może sugerować zbliżającą się dużą zapowiedź studia.

Bonaire to drugi w historii Rockstara tytuł, któremu Australijczycy odmówili przyznania kategorii wiekowej (trzeci, jeśli weźmiemy pod uwagę krótki epizod GTA: San Andreas związany z modem Hot Coffee). Wcześniej przydarzyło się to grze Manhunt, a skoro w zeszłym roku Take-Two Interactive odnowiło prawa do marki, to może jednak... Manhunt 3?