Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 14:05

autor: Serek

Biomutant - dużo walki i eksploracji na nowym gameplayu

W sieci pojawił się zapis rozgrywki z Biomutant - nowego RPG-a akcji wydawanego przez THQ Nordic, którego premiera jest zaplanowana na grudzień tego roku. Gameplay pochodzi z targów gamescom w Kolonii.

„And I am... Biomutant”. - Biomutant - dużo walki i eksploracji na nowym gameplayu - wiadomość - 2019-08-20
„And I am... Biomutant”.

Na kanale GamersPrey w serwisie YouTube pojawił się zapis rozgrywki z gry Biomutant, pochodzący z trwających targów gamescom. Premiera tytułu została zaplanowana na końcówkę bieżącego roku, jednak nadal nie znamy oficjalnej daty debiutu. Gameplay prezentuje głównie walkę, ale nie zabrakło również momentów eksploracji oraz przydzielania punktów do poszczególnych statystyk - ostatecznie gra jest zapowiadana jako RPG akcji z otwartym światem. Cały materiał możecie obejrzeć poniżej.

Gameplay rozpoczyna się od kreacji postaci. Gracz może wybrać odpowiednie statystyki oraz wygląd bohatera. Następnie zostaje przeniesiony na pole walki, gdzie musi radzić sobie z kolejnymi wrogami. Walka jest dynamiczna, a uwagę przyciągają komiksowe napisy (w stylu „pow-pow”) towarzyszące wystrzałowi z broni palnej. Mimo faktu, że gra ma być sandboxem, pierwsze lokacje wyglądają korytarzowo. Podczas starć napełnia się pasek zadawanych obrażeń (który prawdopodobnie daje odpowiednie bonusy). Pojawia się również boss w postaci olbrzymiego dinozaura(?).

W grze obecny będzie system dialogów z maksymalnie czterema kwestiami do wyboru. Po świecie będzie można podróżować za pomocą ogromnej bańki. Tutaj warto dodać, że to właśnie eksploracja i lokacje wyglądają najciekawiej. Walka natomiast, mimo że jest jej bardzo dużo, prezentuje się raczej chaotycznie i trudno wyróżnić konkretną mechanikę, która wyróżniałaby potyczki na tle innych gier.

Fabuła gry osadzona jest w postapokaliptycznym świecie zamieszkałym przez człokokształtne zwierzęta oraz roboty. Ciekawostką jest narrator, który towarzyszy bohaterowi i komentuje jego działania na ekranie. Czy taki zlepek ma szanse wypalić, dowiemy się prawdopodobnie w grudniu tego roku. Produkcja trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Biomutant