Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2017, 20:27

autor: Grzegorz "godrikus" Chmielewski

THQ Nordic wykupuje twórców gry Biomutant

Firma THQ Nordic wykupiła studio Experiment 101, twórców zapowiedzianej niedawno gry Biomutant. Poznaliśmy także kilka szczegółów na temat planów związanych z tą nową marką.

Biomutant to zapowiedziana niedawno produkcja, w której wcielimy się w zmutowanego zwierzaka. - THQ Nordic wykupuje twórców gry Biomutant - wiadomość - 2017-11-17
Biomutant to zapowiedziana niedawno produkcja, w której wcielimy się w zmutowanego zwierzaka.

Biomutant to zapowiedziana na tegorocznych targach gamescom gra młodego studia Experiment 101, założonego między innymi przez Stefana Ljungqvista, jednego z twórców serii Just Cause. Produkcja zyskała niemały rozgłos, imponując piękną oprawą graficzną i satysfakcjonującym systemem walki – zmutowane zwierzaki władające zaawansowanymi technikami kung-fu musiały zrobić wrażenie na każdym widzu. Od początku w promocję i dystrybucję gry zaangażowała się firma THQ Nordic – silny zawodnik na rynku, w swoim portfolio wydawniczym posiadający np. produkcje niemieckiego dewelopera Pirahna Bytes (Elex, seria Gothic). Najwyraźniej szwedzki wydawca zauważył potencjał drzemiący w Biomutancie i zdecydował się na radykalny krok – zakup całego studia odpowiedzialnego za produkcję. Tym samym, za kwotę 75,3 miliona szwedzkich koron (nieco ponad 32 miliony złotych) gigant pochłonął początkującego gracza. Cena wydaje się niewielka, biorąc pod uwagę plany rozwoju marki, o których wspomina dyrektor wykonawczy THQ Nordic, Lars Wingefors:

Po świetnym odbiorze Biomutanta po zapowiedzi na targach gamescom 2017, jesteśmy podekscytowani możliwością nabycia studia Experiment 101 wraz z Biomutantem.

Celem, który sobie stawiamy jest zrobienie z Biomutanta jednej z naszych głównych marek. Zdobycie Stefana Ljungqvista wraz z jego utalentowanym zespołem dostarcza THQ Nordic zupełnie nowej, ważnej energii.

Poza kierowaniem marką Biomutant, Stefan zajmie się doradztwem w kwestiach naszej strategii, przyszłych przejęć i kolejnych projektów na polu gier wideo.

Czy Biomutant okaże się sukcesem? THQ Nordic wydaje się mocno w to wierzyć. - THQ Nordic wykupuje twórców gry Biomutant - wiadomość - 2017-11-17
Czy Biomutant okaże się sukcesem? THQ Nordic wydaje się mocno w to wierzyć.

Nieco smuci utrata niezależności przez kolejne studio, lecz analizując sytuację, wykup Experiment 101 przez THQ Nordic wróży dobrze co do jakości nadchodzącej produkcji. Wydawca nie zaryzykowałby wydania grubych pieniędzy na wątpliwej klasy projekt – a tym bardziej nie zapowiadałby przekształcenia go w jedną ze swoich czołowych marek. Przypominamy, że premiera Biomutanta zapowiedziana jest na początek 2018 roku. Gra trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 i Xboksa One.