Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2017, 19:47

autor: Adrian Werner

Biomutant - RPG akcji od THQ Nordic już oficjalnie

Firma THQ Nordic oficjalnie zapowiedziała grę Biomutant, czyli RPG akcji, w którym pokierujemy człekokształtnymi zwierzętami. Opublikowano pierwszy zwiastun oraz screeny i podano sporo informacji na temat mechanizmów rozgrywki.

Kilkanaście godzin temu pisaliśmy o przedwczesnym ujawnieniu projektu Biomutant od studia Experiment 101, założonego przez osoby, które wcześniej pracowały przy takich tytułach jak Mad Max czy seria Just Cause. Będąca wydawcą gry firma THQ Nordic postanowiła, że nie ma sensu dłużej zwlekać i oficjalnie zapowiedziała tę grę. Zmierza ona na pecety oraz Xboksa One i PlayStation 4, a premiera ma nastąpić na początku przyszłego roku.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Biomutant to RPG akcji z otwartym światem, osadzone w klimatach postapokaliptycznych wzbogaconych motywami z filmów kung-fu. Uniwersum to zamieszkane będzie głównie przez człekokształtne zwierzęta oraz roboty. Na razie nic nie wiadomo o fabule, ale autorzy obiecują system, który sprawi, że gracze sami będą w stanie swoimi działaniami wykreować ciekawą historię, a gra odpowiednio ją zaprezentuje.

Rozpoczynając zabawę, stworzymy od zera własnego bohatera, a potem podczas rozwijania postaci będziemy musieli co chwila dokonywać wyborów między ulepszeniami mechanicznymi w postaci cyberwszczepów a zapewniającymi supermoce mutacjami.

Jak na RPG akcji przystało, najwięcej czasu spędzimy na walce. System potyczek ma być mocno zręcznościowy i bardzo dynamiczny, pozwalając nam korzystać z szerokiego arsenału broni palnej i białej, jak i bogatego wyboru zdolności specjalnych.

Podczas przygód towarzyszyć nam mają roboty wspomagające nas w trakcie walki oraz innych wyzwań. Każdą taką maszynę będziemy mogli w dużym stopniu modyfikować. Nie zabraknie również rozbudowanego systemu craftingu, pozwalającego niemalże dowolnie składać uzbrojenie i ekwipunek ze znalezionych części.

Podczas eksploracji świata nie będziemy ograniczeni do pieszych podróży i wykorzystamy m.in. mechy, skutery wodne, plecaki odrzutowe, balony i latające spodki.

  1. Oficjalna strona gry