Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2017, 12:46

Biomutant - nadchodzi postapokaliptyczne RPG akcji od THQ Nordic

Dzięki magazynowi GamesMarkt wiemy już, że podczas targów gamescom firma THQ Nordic zapowie grę Biomutant, czyli RPG akcji, w którym pokierujemy znającymi kung-fu człekokształtnymi zwierzętami eksplorującymi postapokaliptyczną krainę.

Źródło: Tino Hahn.

Lada chwila wystartuje tegoroczna edycja targów gamescom. Nic dziwnego zatem, że do sieci zaczęły już trafiać przecieki odnośnie planów wydawców związanych z tą imprezą. Najnowszym tego przykładem stał się niemiecki magazyn GamesMarkt, dzięki któremu dowiedzieliśmy się o istnieniu projektu Biomutant.

Jako że w czasopiśmie znalazła się jedynie jedna strona reklamy, na razie nasze informacje na temat produkcji są bardzo skromne. Wiemy, że będzie to RPG akcji z otwartym światem, osadzone w realiach postapokaliptycznych, które zostaną wzbogacone elementami zaczerpniętymi z filmów kung-fu. Uniwersum gry zamieszkiwać będą człekokształtne zwierzęta.

Nad projektem pracuje szwedzkie studio Experiment 101, a wydawcą będzie firma THQ Nordic. Biomutant zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na grę nie będziemy musieli czekać długo, gdyż premiera nastąpi na początku przyszłego roku. Na tym kończą się informacje zawarte w magazynie GamesMarkt. THQ Nordic nie ma w planach konferencji na gamescomie, ale firma otworzy własne stoiska 22 sierpnia, w dzień targów przeznaczony dla prasy, więc najpóźniej pojutrze powinniśmy poznać więcej konkretów odnośnie gry.

Warto przypomnieć, że w lipcu wydawca poinformował, że pokaże na gamescomie dwie niezapowiedziane wcześniej gry. Kilka dni temu zapowiedziano Black Mirror, więc poza Biomuntant nie powinniśmy się spodziewać żadnych innych niespodzianek. Wydawca zaprezentuje za to nowe materiały z ujawnionych wcześniej projektów, takich jak Elex, Battle Chasers: Nightwar, SpellForce 3 czy Aquanox: Deep Descent.

  1. THQ Nordic – strona oficjalna
  2. Experiment 101 – strona oficjalna