Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 listopada 2017, 00:01

Promocje mobilne na weekend 18-19 listopada (Downwell, Castle of Illusion, Lords of Waterdeep)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Downwell, Castle of Illusion, Lords of Waterdeep, Aralon: Sword and Shadow, Warhammer 40,000: Carnage, You Must Build A Boat, Braveland Wizard oraz Cosmonautica.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Nie dajcie się zwieść 8-bitowej stylistyce – Downwell potrafi zaskoczyć. Teraz 65% taniej. - Promocje mobilne na weekend 18-19 listopada (Downwell, Castle of Illusion, Lords of Waterdeep) - wiadomość - 2017-11-18
Nie dajcie się zwieść 8-bitowej stylistyce – Downwell potrafi zaskoczyć. Teraz 65% taniej.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Downwell

Aktualny przegląd rozpoczynamy 65-procentową przeceną Downwelljednej z najlepszych gier mobilnych 2015 roku. Dzieło młodego, japońskiego dewelopera Ojiro Fumoto jest roguelike’ową, arcade’ową strzelanką o zaskakująco głębokiej mechanice rozgrywki. Przejmujemy w nim kontrolę nad bohaterem wyposażonym w specjalne obuwie, które tradycyjne funkcje spacerowe łączy z bojowymi. Dzięki wbudowanym działom ostrzeliwujemy wrogów, kruszymy skały i wykonujemy powietrzne manewry. Akcja rozgrywa się w wąskiej, bezdennej studni, w której ukryte są liczne skarby. Dostępu do nich bronią zastępy wrogów.

 1. Android: 4,49 zł
 2. iOS: 4,99 zł

Castle of Illusion

W drugiej kolejności chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na przecenę Castle of Illusionodświeżonej wersji 16-bitowej, klasycznej platformówki z Myszką Miki w roli głównej. W grze udajemy się do tytułowego Zamku Iluzji, aby uratować Minnie. Czas spędzamy na omijaniu przeszkód i walce z przeciwnikami. Do zalet produkcji zaliczają się świetnie zaprojektowane, różnorodne poziomy oraz dopracowane sterowanie.

 1. Android: ok. 9 zł

Lords of Waterdeep

Za mniej więcej połowę ceny zakupicie obecnie Lords of Waterdeepstrategiczną grę turową, będącą doskonałą adaptacją cenionej i nagradzanej gry planszowej. Gracze wcielają się w lordów i stają przed zadaniem zdobycia jak największych wpływów i władzy, przy jednoczesnej dbałości o interesy tytułowego miasta i jego mieszkańców. Dokonują tego z pomocą agentów, zajmujących się gromadzeniem skarbów, rekrutowaniem poszukiwaczy przygód czy zawiązywaniem intryg. Do największych zalet produkcji nalezy rozbudowany multiplayer, umożliwiający zabawę w trybie offline (przy jednym urządzeniu) lub online (rozgrywanym asymetrycznie bądź w czasie rzeczywistym).

 1. Android: 21,99 zł

Aralon: Sword and Shadow

Firma Crescent Moon Games obniżyła o 80% cenę gry Aralon: Sword and Shadow. Głośny swego czasu tytuł (do jego premiery doszło jeszcze w 2010 roku), wyprodukowany przez autorów cyklu Ravensword i kosmicznego Exiles, jest obszernym cRPG-iem w stylu The Elder Scrolls. Gra oferuje w pełni trójwymiarową grafikę, sporych rozmiarów świat do zwiedzania, dopracowany system walki w czasie rzeczywistym oraz intrygującą fabułę, która starcza na co najmniej 25-30 godzin zabawy. Uzupełniają ją liczne zadania poboczne, a cztery dostępne klasy i trzy grywalne rasy sprawiają, że zabawa jest wystarczająco urozmaicona. Pod względem technicznym tytuł zdążył się zestarzeć, ale w dalszym ciągu potrafi dostarczyć sporo rozrywki.

 1. Android: ok. 4 zł

Warhammer 40,000: Carnage

Po kilku długich miesiącach oczekiwania solidnej przeceny doczekała się gra Warhammer 40,000: Carnagepełen akcji, platformówkowy RPG akcji od studia Roadhouse Games. Swego czasu produkcja zaskoczyła mięsistą rozgrywką, efektowną grafiką i rozbudowanym systemem rozwoju. Doczekała się także kilku dodatków, wprowadzających nowych bohaterów, bronie i misje. Miłośnicy bogatego uniwersum Warhammer 40,000, którym nie dane było jeszcze zagrać w Carnage, nie powinni się ociągać.

 1. Android: 16,99 zł

You Must Build A Boat

Jeśli jesteś fanem gier logicznych typu match-3, to nie możesz przejść obojętnie obok przeceny You Must Build A Boat. Celem rozgrywki w produkcji studia EightyEighty Games jest wybudowanie łodzi i zwerbowanie załogi, a następnie podróżowanie po świecie w poszukiwaniu skarbów i przygód. Początkowo gracz dysponuje jedynie skromną łajbą, ale z czasem przeobraża ją w luksusowy okręt. Ważnym elementem rozgrywki jest toczenie bitew z potworami oraz eksplorowanie losowo generowanych lochów.

 1. Android: 10,99 zł

Wyprzedaż gier braci Trese (Android) – m.in. Star Traders i Heroes of Steel

Studio Trese Brothers, specjalizujące się w produkcji taktycznych RPG-ów z turowym systemem walki, przeceniło na platformie Google Play kilka ze swoich gier. W efekcie znacznie taniej niż zwykle możecie nabyć utrzymane w klimacie postapokaliptycznego fantasy Heroes of Steel, kosmiczne Star Traders oraz strategiczną kontynuację tego ostatniego, Star Traders 4X Empires. Pełna oferta prezentuje się następująco:

 1. Heroes of Steel – Android: ok. 4 zł
 2. Star Traders – Android: ok. 4 zł
 3. Star Traders 4X Empires – Android: ok. 9 zł

Inne wyprzedaże gier w Google Play, App Store i Microsoft Store – m.in. Braveland Wizard, Cosmonautica, EnbornX

W ostatnich dniach kilka mniej znanych pozycji (z drobnymi wyjątkami), znajdujących się w ofercie platform Google Play, App Store i Microsoft Store, doczekało się solidnych przecen lub wręcz zostało udostępnionych za darmo. Są wśród nich strategia turowa Braveland Wizard, gra logiczna Coddy: World on Algorithm, sandboksowy symulator kosmiczny Cosmonautica oraz shmup EnbornX. Aktualnie wśród ciekawszych propozycji tego typu znajdziecie:

 1. Braveland Wizard – Android: ok. 3 zł / iOS: 2,99 zł
 2. Celleste: Bug Planets – iOS: za darmo
 3. Coddy: World on Algorithm – Android: ok. 4 zł
 4. Cosmonautica – Android: ok. 9 zł
 5. EnbornX – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 6. Linia – Android: za darmo
 7. Prison Run and Gun – Android: ok. 2 zł / iOS: 1,99 zł
 8. Reed – Android: za darmo
 9. Uri: The Sprout of Lotus Creek – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne