Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Aralon: Sword and Shadow (AND)

Aralon: Sword and Shadow

Aralon: Sword and Shadow to opracowana z myślą o Androidzie gra RPG. Osadzona jest w krainie fantasy o trójwymiarowej grafice i otwartej strukturze. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji, wypełnianiu zadań oraz toczeniu bitew za pomocą zręcznościowego systemu walki.

RPG | FPP | TPP | fantasy

Okładka Aralon: Sword and Shadow (AND)

data premiery gry:

16gru2010

iOS

5lut2013

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aralon: Sword and Shadow to wydana na mobilny system AND i iOS gra RPG utrzymana w klimacie fantasy. Opracowało ją studio Galoobeth Games, a wydała firma Cresent Moon Games.

Fabuła

Akcja gry toczy się w dosyć standardowej krainie fantasy, w tytułowym królestwie Aralon. Staje ono oczywiście na krawędzi zagłady z powodu knowań zdrajców kryjących się pośród sług monarchii. My wcielamy się w potomka zamordowanego kapitana straży królewskiej, którego los obsadza w roli ostatniej szansy na ocalanie całej nacji przed tyranami pragnącymi przejąć władzę. Scenariusz jest prosty, ale nie przeszkadza to w zabawie, gdyż gra stawia raczej na swobodę eksploracji i wypełniania zadań zamiast na liniową historię.

Mechanika

W wydanym na mobilny system AND i iOS Aralon: Sword and Shadow przed rozpoczęciem rozgrywki musimy wykreować postać. Do wyboru są trzy rasy – ludzie, elfy oraz trolle, potem decydujemy o płci, a na końcu wskazujemy jedną z pięciu klas: łotrzyka, wojownika, paladyna, zwiadowcę lub maga. Następnie wyruszamy w świat szukać przygód i chwały. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci lub z perspektywy pierwszoosobowej. Eksplorowany świat jest w pełni trójwymiarowy i imponuje rozmiarami oraz stopniem swojej otwartości, a poza głównym wątkiem na ukończenie czeka zatrzęsienie opcjonalnych zadań pobocznych.

System walki jest mocno zręcznościowy, wymuszając ręczne wyprowadzanie każdego ataku, bloku i uniku, tak że końcowy rezultat starć zależy w równym stopniu od statystyk postaci, jak i refleksu gracza. Oczywiście nie zabrakło rozbudowanej mechaniki rozwoju bohatera, w ramach której każda klasa posiada odrębne drzewko umiejętności.

Autorzy włożyli dużo pracy w odtworzenie jak największej ilości elementów z pecetowych gier cRPG. Przeciwnicy w świecie dzielą się na frakcje, a nasze działania wpływają na układ sił miedzy nimi, gracz może zbierać zioła, warzyć eliksiry, konstruować uzbrojenie, łowić ryby, rozpalać ogniska oraz korzystać z ośmiu typów wierzchowców, poczynając od koni aż po smoki. Istnieje także opcja zatrudniania najemników wspomagających nas podczas najtrudniejszych misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Aralon: Sword and Shadow

Wymagania wiekowe Aralon: Sword and Shadow

12+

Aralon: Sword and Shadow - godny szacunku krewny pecetowych przebojów (najlepsze mobilne RPG #14)
Aralon: Sword and Shadow - godny szacunku krewny pecetowych przebojów (najlepsze mobilne RPG #14)

wiadomość18 marca 2016

W kolejnym odcinku naszej serii omawiającej stare, ale jare mobilne gry role-playing przypominamy Aralon: Sword and Shadow, czyli produkcję, która podjęła udaną próbę odtworzenia na ekranach dotykowych esencji współczesnych pecetowych RPG-ów z dużymi otwartymi światami.

iOS
AND