Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2019, 16:36

autor: "Vergil"

Biomutant dostanie edycję kolekcjonerską z 60-centymetrową dioramą

Firma THQ Nordic ujawniła ceny oraz zawartość dwóch kolekcjonerskich wydań gry Biomutant, która zadebiutuje jeszcze w tym roku. „Gwiazdą” wersji Atomic Edition jest imponująca, 60-centymetrowa diorama ukazująca głównego bohatera walczącego z wielkim przeciwnikiem.

Biomutant, czyli interesująco zapowiadająca się gra RPG akcji, która przeniesie nas do postapokaliptycznego świata opanowanego przez człekokształtne zwierzęta, ma jeszcze w tym roku trafić na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Choć wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie omawiana produkcja pojawi się w sprzedaży, poznaliśmy konkrety dotyczące jej dwóch specjalnych wydań. Jak się okazuje, tytuł pójdzie w ślady gier Destroy All Humans! i Darksiders Genesis, które firma THQ Nordic zaopatrzyła w imponujące (i drogie) „kolekcjonerki”. Nim przejdziemy do omówienia ich zawartości, musimy jeszcze odnotować, że za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej można już na nie składać zamówienia przedpremierowe.

Atomic Edition

Pierwsze miejsce na liście przypadło wydaniu Atomic Edition, które wyceniono na 399,99 euro (około 1735 zł). W skład zestawu wchodzi:

 1. pełna wersja gry Biomutant;
 2. diorama prezentująca głównego bohatera walczącego z olbrzymim przeciwnikiem, której wymiary to 60 cm x 25 cm x 30 cm;
 3. stalowe pudełko;
 4. koszulka w rozmiarze L lub XL;
 5. podkładka pod mysz o wymiarach 80 cm x 35 cm;
 6. wykonana na płótnie grafika koncepcyjna w formacie A1;
 7. soundtrack z gry;
 8. specjalne opakowanie.
„Gwiazdą” wydania Atomic Edition jest wielka diorama. - Biomutant dostanie edycję kolekcjonerską z 60-centymetrową dioramą - wiadomość - 2019-08-13
„Gwiazdą” wydania Atomic Edition jest wielka diorama.

Collector's Edition

Kosztująca 109,99 euro (około 477 zł) Edycja Kolekcjonerska jest nieco uboższa, choć jej zawartość i tak może się podobać, gdyż znajdziemy w niej:

 1. pełną wersję gry Biomutant;
 2. figurkę głównego bohatera;
 3. wykonana na płótnie grafika koncepcyjna w formacie A1;
 4. soundtrack z gry;
 5. specjalne opakowanie.

Przypomnijmy, że o grze Biomutant po raz pierwszy usłyszeliśmy w sierpniu 2017 roku. Niedługo później mogliśmy zobaczyć jej zwiastun oraz obszerny fragment rozgrywki, z kolei w listopadzie firma THQ Nordic kupiła jej twórców – studio Experiment 101. Choć od tamtej pory ujawniono jeszcze dużą porcję informacji na temat tytułu i przywieziono go na targi gamescom 2018, do dzisiaj nie poznaliśmy jego dokładnej daty premiery. Niemniej, produkcja i w tym roku pojawi się w Kolonii, toteż osoby, które ostrzą sobie na nią zęby, mogą mieć nadzieję, że niebawem jej wydawca wyłoży na stół skrzętnie skrywane dotąd karty.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Biomutant
 2. Najważniejsze gry RPG 2019 roku – czy to będzie dobry rok?