Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2019, 15:51

Zapowiedź PS5 może nastąpić za pół roku. Ghost of Tsushima na next-genie?

W Internecie pojawiło się podsumowanie treści e-maila, który podobno jest wysyłany przez Sony partnerom marketingowym. Wiadomość sugeruje, że prezentacja konsoli PlayStation 5 odbędzie się 12 lutego przyszłego roku. Jednym z tytułów dedykowanych sprzętowi nowej generacji miałoby być Ghost of Tsushima od studia Sucker Punch.

Prezentacja PS5 odbędzie się w lutym? - Zapowiedź PS5 może nastąpić za pół roku. Ghost of Tsushima na next-genie? - wiadomość - 2019-08-13
Prezentacja PS5 odbędzie się w lutym?

Na forach internetowych 4Chan oraz NeoGAF opublikowano podsumowanie treści e-maila, który firma Sony wysyła podobno do swoich partnerów marketingowych. Wspomniana wiadomość sugeruje, że 12 lutego 2020 roku odbędzie się wydarzenie PlayStation Meeting, na którym będzie miała miejsce pierwsza prezentacja konsoli PlayStation 5.

Zaproszenia na imprezę zostały ponoć wysłane do partnerów japońskiego koncernu - wspomina się tutaj o Ubisofcie, Activision oraz Electronic Arts. W czasie wydarzenia mają zostać przedstawione konkrety na temat specyfikacji i ceny nowego sprzętu. W przecieku pojawia się także wątek gogli PlayStation VR 2, które podobno również mają zostać zaprezentowane przed rozpoczęciem roku fiskalnego 2021 (czyli najpóźniej 31 marca 2020 r.).

Co więcej, część omawianego wydarzenia ma zostać poświęcona Ghost of Tsushima, czyli osadzonej w realiach feudalnej Japonii przygodowej grze akcji od studia Sucker Punch. Produkcja podobno zadebiutuje na PS5, jednak e-mail nie precyzuje, czy będzie dostępna wyłącznie na nowej konsoli, czy też otrzymamy produkcję międzygeneracyjną (druga opcja wydaje się być bardziej prawdopodobna, biorąc pod uwagę wcześniejsze zapewnienia Sony). Warto odnotować, że wersja dedykowana PS5 ma posiadać usprawnienia - wspomina się o lepszych teksturach i klatkach animacji”.

Przeciek wspomina także o The Last of Us: Part II. Gra podobno ma być ważną częścią następnej prezentacji z serii PlayStation State of Play - obok Death Stranding oraz Star Wars Jedi: Fallen Order. W czasie streamu otrzymamy kolejny trailer nowego dzieła studia Naughty Dog, który zdradzi jego datę premiery - maj 2020 roku.

Przypominamy, że do wszystkich tych rewelacji należy podchodzić z dużą dozą ostrożności. Pozostaje nam tylko czekać na kolejną transmisję State of Play, która albo potwierdzi, albo wykluczy przynajmniej część doniesień (i być może pozwoli wysnuć pewne wnioski na temat pozostałych - choć wyciek może skłonić Sony do zmiany planów).

  1. PlayStation – strona oficjalna