Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2017, 14:20

autor: AlexB

Biomutant na pierwszym zwiastunie rozgrywki

Firma THQ Nordic zaprezentowała kolejny krótki zwiastun Biomutant, czyli zapowiedzianego wczoraj nowego RPG akcji z otwartym światem od studia Experiment 101. Możemy na nim zobaczyć elementy rozgrywki z nadchodzącej produkcji.

Wczoraj, przy okazji rozpoczynających się w Kolonii targów gamescom, firma THQ Nordic oficjalnie zapowiedziała grę Biomutant. To RPG akcji od studia Experiment 101, złożonego z osób pracujących wcześniej chociażby przy serii Just Cause, pozwoli na wcielenie się w wykreowaną przez nas postać i zwiedzanie otwartego świata wypełnionego człekokształtnymi zwierzętami, niezwykłymi stworzeniami oraz robotami. Przy okazji pierwszej prezentacji deweloperzy pokazali kilka screenów oraz zwiastun. Przedstawili również suchy opis mechanizmów rozgrywki. Dziś przyszła pora na nieco więcej konkretów. W sieci pojawił się bowiem kolejny trailer Biomutant, tym razem dokładniej ukazujący to, jak gra wygląda w akcji.

Choć całość trwa zaledwie nieco ponad minutę, możemy na niej zobaczyć, w jaki klimat celują twórcy. W uniwersum Biomutant znajdziemy przede wszystkim elementy postapokaliptyczne. Na zwiastunie widzimy opuszczone miasta, złomowiska, lasy, pustynie i zaśnieżone góry, co pozwala sądzić, że otoczenie w pełnej wersji tytułu będzie bardzo różnorodne. Trailer prezentuje nam także przedsmak tego, jakie środki transportu znajdą się w grze – mamy lotnię, balon, ogromny mech, skuter wodny i... nakręcaną mechaniczną dłoń. Ta ostatnia zwraca na siebie uwagę nie tylko designem, ale również tym, że można ją wykorzystać w walce w charakterze broni palnej lub do konfrontacji w zwarciu. Warto przypomnieć, że według słów deweloperów wszystkie maszyny będzie można w dużym stopniu modyfikować i ulepszać. Odpowiedzialne za to będą prawdopodobnie widoczne na powyższym zwiastunie futrzaki - Whiz Tinkertonker oraz Gizmo the Greasemonkey.

W Biomutant wcielimy się w człekokształtnego futrzaka. - Biomutant na pierwszym zwiastunie rozgrywki - wiadomość - 2017-08-23
W Biomutant wcielimy się w człekokształtnego futrzaka.

Wracając jeszcze na chwilę do walki, jest ona, obok eksploracji, najważniejszą częścią powyższego trailera. Widzimy na nim, jak główny bohater posługuje się zarówno swoim mieczem, jak i rewolwerem. W akcji możemy również ujrzeć kilka umiejętności specjalnych, takich jak atak z wyskoku czy wywołanie wybuchu energii, który rani przeciwników na pewnym obszarze. Zgodnie z wczorajszymi słowami deweloperów, całość wygląda bardzo efektownie i dynamicznie.

Mech bez wątpienia jest bardzo niebezpieczną bronią. - Biomutant na pierwszym zwiastunie rozgrywki - wiadomość - 2017-08-23
Mech bez wątpienia jest bardzo niebezpieczną bronią.

Premiera Biomutant zaplanowana jest na początek przyszłego roku. Tytuł pojawi się w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.