Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2021, 16:32

autor: Karol Laska

Premiera Biomutant przed końcem marca

Ze sprawozdania holdingu Embracer Group można wywnioskować, że firma THQ Nordic planuje wydać grę Biomutant jeszcze w tym roku podatkowym, który kończy się 31 marca.

W SKRÓCIE:
  • raport koncernu Embracer Group podsumowujący 2020 rok sugeruje, że Biomutant zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku fiskalnym;
  • w tytuł zagramy więc najprawdopodobniej jeszcze przed końcem marca 2021 roku.

Biomutant to gra, która już od dobrych kilku lat jest zawieszona w tak zwanej kalendarzowej próżni. Początkowo miała zostać wydana w 2019 roku, by następnie po kolejnych obsuwach nadal nie zadebiutować. Mamy styczeń 2021, a nadal nie znamy konkretnej daty premiery produkcji studia Experiment 101.

Jeżeli jednak wierzyć rocznemu raportowi szwedzkiego holdingu Embracer Group (który jest w posiadaniu firmy THQ Nordic odpowiedzialnej za Biomutanta) dostępnemu w serwisie Cision News, to wspomniana gra wyjdzie jeszcze w tym roku fiskalnym, a więc do końca marca 2021. To stosunkowo niedaleki termin, więc aż dziw bierze, że nie otrzymaliśmy jak dotąd żadnych konkretów związanych z rzeczywistym dniem premiery.

Dlaczego ten fakt trochę niepokoi? Co prawda ostatnie lata dostarczyły nam całkiem sporo zwiastunów i materiałów z rozgrywki, ale nie stanowiły one raczej spójnej kampanii marketingowej gry, która ma być jednym z najważniejszych projektów THQ Nordic zaplanowanych na 2021 rok. Czy w niecałe 3 miesiące uda się tak zareklamować tytuł, że spotka się on z pożądanym zainteresowaniem? O tym dopiero się przekonamy.

Nasza redakcja jasno zadeklarowała, że na Biomutanta czeka z niecierpliwością. Znajduje się on na 9. pozycji najbardziej oczekiwanych przez nas hitów następnych 12 miesięcy. Z resztą listy możecie zapoznać się tutaj. Kibicujemy studiu Experiment 101 nie tylko dlatego, że lubimy RPG wszelkiej maści. Doceniamy oryginalne koncepty i stylistyki, a w przypadku tego dzieła należy się spodziewać naprawdę interesującego eksperymentowania z systemem narracyjnym oraz eksploracją otwartego świata. Gra ukaże się na PC, PS4 oraz XONE. Twórcy zapewniają również, że uruchomimy ją na PS5 oraz XSX/S.