Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2021, 16:20

Hitman 3 w VR - zobacz gameplay trailer

Studio IO Interactive zaprezentowało nowe fragmenty rozgrywki z gry Hitman 3 w wersji VR. Ten tryb ma być przeznaczony wyłącznie dla użytkowników PlayStation VR.

Duńskie studio IO Interactive zapowiedziało latem ubiegłego roku, że Hitman 3 doczeka się wersji VR, podobnie jak poprzednie dwie odsłony nowej trylogii. W tym trybie będziemy mogli poczuć się niczym prawdziwy płatny zabójca, udając się m.in. do Paryża, Sapienzy, Dubaju czy na Malediwy. Z okazji zbliżającej się premiery Hitmana 3 twórcy zaprezentowali nowe fragmenty rozgrywki z trybu VR. Możecie obejrzeć go poniżej.

Akcja na gameplay trailerze przedstawiona jest oczywiście z pierwszoosobowej perspektywy i wbrew pozorom gracze nie otrzymają dostępu do odrębnej zawartości, tylko będą mogli ukończyć w VR całą kampanię fabularną wszystkich odsłon nowej trylogii Hitmana. Tryb na PlayStation VR ma być dostępny w dniu wydania skradanki. Niestety, na razie na obsługę okularów wirtualnej rzeczywistości mogą liczyć jedynie posiadacze konsol Sony, ale warto wspomnieć, że na PS5 ma być wymagana według doniesień kopia gry na PlayStation 4. Nie wiadomo, czy studio IO Interactive planuje w przyszłości udostępnić tryb VR użytkownikom komputerów osobistych.

Hitman III zadebiutuje za dwa tygodnie – 20 stycznia 2021 roku na PC (roczna wyłączność Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Skradanka będzie grywalna w tym roku także na Nintendo Switch dzięki wykorzystaniu tzw. chmury.