Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2021, 16:45

Gra o tron w Crusader Kings 3 - trwają prace nad ambitną modyfikacją

Modyfikacja A Game of Thrones do gry Crusader Kings 3 znajduje się w przygotowaniu. Ostatnio jej twórcy opublikowali kilka nowych oficjalnych screenów, na których możemy zobaczyć rodzinę króla Aerysa II.

W SKRÓCIE
  1. Od dłuższego czasu w przygotowaniu znajduje się modyfikacja A Game of Thrones do gry Crusader Kings 3.
  2. Ostatnio twórcy zaprezentowali nowe screeny pochodzące z projektu.
  3. Jak na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy mod będzie miał swoją premierę.

Jeden z najpopularniejszych fanowskich projektów do gry Crusader Kings II pozwala na przeniesienie się do uniwersum fantasy znanego z cyklu Pieśń lodu i ognia, stanięcie na czele jednego z tamtejszych rodów i dołączenie do brutalnej, pełnej spisków oraz zdrad walki. Jakby nie patrzeć, mechaniki obecne w tej średniowiecznej produkcji od firmy Paradox Interactive oraz ich podatność na modyfikację idealnie nadają się do tego, by z ich pomocą odtworzyć świat znany z powieści autorstwa George'a R. R. Martina oraz ich ekranizacji, czyli serialu Gra o tron od HBO. Nic zatem dziwnego, że wielu graczy chciałoby zobaczyć podobny projekt do wydanego nie tak dawno temu Crusader Kings III.

Takowy powstaje już od dłuższego czasu i prace nad nim idą w dobrym kierunku. Ostatnio twórcy modyfikacji, noszącej taką samą nazwę jak ta do Crusader Kings II, czyli A Game of Thrones, opublikowali kilka nowych oficjalnych screenów z niej, na których możemy zobaczyć rodzinę króla Aerysa II Targaryena, czyli słynnego szalonego władcy, którego obalił Robert Baratheon. Oto one.

Gra o tron w Crusader Kings 3 - trwają prace nad ambitną modyfikacją - ilustracja #3
Źródło: Reddit

Nieco wcześniej twórcy opublikowali obrazki prezentujące dorosłą Daenerys oraz rękojeść miecza. Obejrzycie je poniżej.

Gra o tron w Crusader Kings 3 - trwają prace nad ambitną modyfikacją - ilustracja #5
Źródło: Reddit

Jak możemy przeczytać w pierwszym dzienniku deweloperskim twórców, który pojawił się na Reddicie już jakiś czas temu, modyfikacja A Game of Thrones, przynajmniej w swojej premierowej formie, będzie skupiała się na wspomnianej wyżej rebelii Roberta Baratheona. Zabawę będzie można rozpocząć w dniu jej wybuchu lub zbliżonej dacie. Według obietnic, w projekcie nie zabraknie autorskich modeli koron, mieczy, postaci, a nawet smoków, czego niewielką próbkę możecie zobaczyć na powyższych screenach.

Z pewnością Crusader Kings III, dzięki pewnym elementom, takim jak obecność dewiz poszczególnych rodów czy zwiększone znaczenie rycerstwa, stanowi jeszcze lepszą podstawę do oddania atmosfery Pieśni lodu i ognia niż „dwójka”. Niestety jak na razie nie wiadomo, kiedy modyfikacja A Game of Thrones do „trójki” zadebiutuje w sieci. Twórcy zaznaczają, że stanie się to, kiedy ich projekt „będzie gotowy”.

  1. Modyfikacja CK3 – A Game of Thrones w serwisie Reddit
  2. Oficjalna strona gry Crusader Kings III
  3. Recenzja Crusader Kings 3 – ta gra nie ma konkurencji