Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2021, 14:25

autor: AlexB

Crusader Kings 3 z modem bazującym na serialu The Last Kingdom

Crusader Kings III otrzymało modyfikację inspirowaną serialem The Last Kingdom (w polskim tłumaczeniu Upadek królestwa). Nosi ona tytuł The Last Kingdom: Make the right choice i w obecnej wersji pozwala na wcielenie się bądź interakcję z większością postaci 1., 2. i 3. sezonu produkcji.

W SKRÓCIE
  1. Na platformie Steam jest dostępna modyfikacja do Crusader Kings 3 inspirowana serialem The Last Kingdom.
  2. Umożliwia ona między innymi zabawę w średniowiecznej strategii studia Paradox jako jedna z postaci znanych z ekranu lub kart powieści Bernarda Cornwella.
  3. Projekt znajduje się obecnie w wersji alfa.

Niedawne Assassin's Creed: Valhalla wprowadziło część mniej zorientowanych w historii graczy w temat najazdów wikingów na Anglię. Okres ten kilkukrotnie gościł już w szeroko pojętej kulturze. Wystarczy chociażby wspomnieć cykl powieści The Saxon Stories autorstwa brytyjskiego pisarza Bernarda Cornwella. Na jego podstawie stacja BBC rozpoczęła produkcję serialu The Last Kingdom (w Polsce tytuł ten, nieco mylnie, przede wszystkim jeśli weźmiemy pod uwagę kontekst dziejowy, przetłumaczono na Upadek królestwa), którą obecnie kontynuuje platforma Netflix. Spotkał się on z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków i zyskał fanów na całym świecie. Jeden z nich, noszący pseudonim Montes192, postanowił wykorzystać swoją wiedzę i stworzył modyfikację do Crusader Kings III na podstawie lubianej przez siebie pozycji. Nazwał ją The Last Kingdom: Make the right choice. Link do niej znajdziecie poniżej.

  1. The Last Kingdom: Make the right choice na platformie Steam

Zanim zabierzecie się za instalację musicie pamiętać, że modyfikacja ta wymaga posiadania trzech innych. Są to Community Flavor Pack (dodająca nowe stroje dla postaci), Fullscreen Barbershop (usprawniająca edytor) oraz Community Title Project (podmieniająca tytuły obecne w grze na bardziej historyczne).

Crusader Kings 3 z modem bazującym na serialu The Last Kingdom - ilustracja #1
Dzięki modyfikacji The Last Kingdom: Make the right choice można poprowadzić jedną z postaci znanych z książek bądź serialu w Crusader Kings III. / Źródło: Steam

Mod przygotowany przez Montesa192 znajduje się obecnie w wersji alfa. Jego akcja rozpoczyna się 2 stycznia 887 roku. Na tym etapie znajdują się w nim niemal wszystkie postacie z pierwszego, drugiego i trzeciego sezonu serialu, wymodelowane za pomocą obecnego w Crusader Kings III edytora. Niektórzy są dostępni jedynie jako obiekty interakcji, lecz w część z nich, na przykład Uhtreda, czyli protagonistę książek i produkcji telewizyjnej, Alfreda Wielkiego czy Ethelstana, możemy się wcielić i poprowadzić ich, jak i potomków, do wielkości. Rzecz jasna każdy z odwzorowanych przez Montesa192 bohaterów posiada cechy możliwie jak najbardziej pasujące do tych, jakimi wyróżniają się one na ekranach i kartach powieści.

Crusader Kings 3 z modem bazującym na serialu The Last Kingdom - ilustracja #2
Montesa192 postarał się, by możliwie wiernie odwzorować serialowy wygląd bohaterów. / Źródło: Steam

Modyfikacja The Last Kingdom: Make the right choice stanowi rzecz jasna zaledwie jedną z wielu dostępnych do Crusader Kings III. Wcześniej pisaliśmy chociażby o projektach osadzonych w uniwersach Władcy Pierścieni oraz Archiwum Burzowego Światła. W przygotowaniu znajduje się także projekt na podstawie Pieśni lodu i ognia i jego serialowej ekranizacji, czyli Gry o tron. Postępy prac możecie śledzić w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry Crusader Kings III
  2. Recenzja Crusader Kings 3 – ta gra nie ma konkurencji