Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2021, 14:36

autor: Sarafan

Battlefield 6 - znany leaker zbanowany z Twittera

Tom Henderson, znany z publikowania przecieków na temat gry Battlefield 6, został zbanowany na Twitterze. Sprawa może mieć związek z ostatnimi doniesieniami dotyczącymi systemu SBMM w najnowszej odsłonie znanej strzelanki, a także innymi przeciekami dotyczącymi nadchodzącej gry studia EA DICE.

W SKRÓCIE:
  • Zbanowano twitterowy profil znanego w środowisku miłośników strzelanek leakera.
  • Tom Henderson został także zmuszony do usunięcia materiałów wideo dotyczących Battlefielda 6 w serwisie YouTube.
  • Cała sprawa ma związek z przeciekami dotyczącymi najnowszej produkcji studia EA DICE.

W serwisie Reddit rozgorzała dyskusja na temat usunięcia twitterowego konta Toma Hendersona, który zasłynął ostatnio przeciekami dotyczącymi systemu SBMM (Skill-Based Matchmaking – dobieranie graczy w oparciu o umiejętności), jaki ma zostać zaimplementowany w Battlefield 6. Ponadto autor przecieku został zmuszony do skasowania wszystkich powiązanych materiałów wideo z serwisu YouTube.

Henderson nie pozostawał bez konta na Twitterze zbyt długo. Postanowił założyć nowy profil, na którym skomentował całą sytuację:

Moje poprzednie konto zostało zawieszone i musiałem wykasować kilka materiałów wideo z mojego kanału YouTube, żeby nie podzielił on tego samego losu. Udostępnię dzisiaj materiał filmowy, który potwierdzi, że jest to moje konto.

Autor przecieków zaznaczył ponadto, że odwołał się już od decyzji Twittera. Choć Henderson nie chce wchodzić w szczegóły, są poważne przesłanki, by podejrzewać, że ujawnił on w swoich materiałach prawdziwe informacje. Możemy przypuszczać, że nie spodobało się to firmie Electronic Arts, która postanowiła zainterweniować i doprowadzić do zawieszenia konta Hendersona.

Użytkownicy Reddita zwracają uwagę, że przecieki nie obejmowały wyłącznie systemu SBMM. Ich autor bowiem w przeszłości zdradził również, że BF6 będzie osadzone we współczesnych realiach, źródłem inspiracji dla twórców ma być BF3, a gra obsłuży nawet 128 graczy w ramach jednej rozgrywki. Ponadto w BF6 ma zostać zaimplementowany next-genowy system destrukcji otoczenia, który wyniesie ją na zupełnie nowy poziom jakości.

Battlefield 6 - znany leaker zbanowany z Twittera - ilustracja #1
Battlefield 6 ma zaoferować przełomowy system destrukcji otoczenia. Źródło: Battlefield 3.

Tom Henderson publikował również przecieki dotyczące serii Call of Duty, jednak mało prawdopodobne jest, żeby to one były przyczyną skasowania konta autora. Z kanału w serwisie YouTube usunięto bowiem tylko materiały dotyczące najnowszej strzelanki studia EA DICE.

Przypominijmy, że Battlefield 6 zmierza na PC i konsole nowej generacji. Premiera gra ma odbyć się jeszcze w tym roku. Już wkrótce zatem będziemy mieli okazję zweryfikować, czy doniesienia Hendersona były prawdziwe.