Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2020, 11:52

autor: Adrian Werner

Battlefield 6 – mapy projektowane są z myślą o 128 graczach

W sieci pojawiły się plotki, wedle których mapy w grze Battlefield 6 projektowane są tak, aby mogły pomieścić 128 graczy. Standardowym trybem ma być jednak 32v32. Możliwe, że większa skala ma umożliwić wariant battle royale.

Battlefield 6 – mapy projektowane są z myślą o 128 graczach - ilustracja #1
Tryb Firestorm w BF5 nie spełnił do końca pokładanych w nim nadziei, ale według plotek studio DICE może planować tryb battle royale w następnej odsłonie cyklu.

Wiemy, że studio DICE pracuje nad nową odsłoną cyklu Battlefield, ale wciąż nie wiadomo, kiedy gra zostanie oficjalnie zapowiedziana. Dlatego z zainteresowaniem witamy wszystkie plotki na temat BF6. Źródłem najnowszych doniesień jest Tom Henderson, czyli prezes firmy Viral Junkie. Dajemy wiarę jego słowom, gdyż wcześniej wielokrotnie informował o rzeczach, które potem okazywały się prawdziwe, m.in. o tytule i zawartości zeszłorocznego Call of Duty: Modern Warfare.

Według Hendersona mapy w Battlefield 6 projektowane są tak, aby mogły pomieścić 128 i więcej graczy. Co jednak ciekawe, standardowym trybem rozgrywki ma być 32v32 i wcale nie jest przesądzone, że opcja 64v64 w ogóle się pojawi. Wydaje się więc, że sami deweloperzy nie podjęli jeszcze w tej kwestii decyzji, ale zabezpieczyli się na przyszłość, na wypadek gdyby jednak postanowili udostępnić większą skalę bitew.

Ponadto autorzy mają rozważać wprowadzenie trybu battle royale. Ten wariant rozgrywki został dodany (jako Firestorm) po premierze do Battlefielda V, ale wydawało się, że będzie to jednorazowy eksperyment. Wielki sukces Call of Duty: Warzone odnowił jednak zainteresowanie studia DICE tą kategorią.

Możliwe, że to właśnie z myślą o battle royale mapy projektowane są w tak dużej skali. Na razie nie jest jednak pewne, że ten tryb pojawi się w BF6. Niewykluczone, że w planach jest odrębny spin-off korzystający z modelu free-to-play, który byłby zintegrowany z Battlefieldem 6 w ten sam sposób, w jaki CoD: Warzone jest połączone z Call of Duty: Modern Warfare.

Przypomnijmy, że według wcześniejszych plotek Battlefield 6 osadzone będzie w czasach współczesnych i zmierza zarówno na obecną, jak i następną generację konsol. Priorytetem są wersje na PC, Xboksa Series X oraz PlayStation 5. Natomiast wydanie na XONE oraz PS4 będzie w jakimś stopniu okrojone z powodów technicznych i pracuje nad nim odrębny, mniejszy zespół.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
  3. Battlefield V - poradnik do gry
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Battlefield 6

Battlefield 6