Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2021, 22:20

Battlefield 6 ma inspirować się Battlefieldem 3; plotka mówi o restarcie serii

Najnowsze plotki wskazują, że Battlefield 6 będzie mocno inspirowany Battlefieldem 3. Za tym ma pójść miękki restart serii, która od pewnego czasu wykazuje zmęczenie materiału.

W SKRÓCIE:
  1. Battlefield 6 według świeżych plotek ma być miękkim restartem serii.
  2. Deweloperzy inspirują się rzekomo trzecią odsłoną.

Battlefield 6 ma być, według najnowszych pogłosek, miękkim restartem serii, inspirowanym po części rozgrywką z Battlefielda 3 oraz Battlefielda 4. Informację udostępnił dosyć dobrze poinformowany w kwestii tej marki użytkownik Twittera Tom Henderson.

Z tego, co ujawnił na materiale wideo (możecie go zobaczyć poniżej), dowiadujemy się, że szósta odsłona marki Battlefield prawdopodobnie będzie miękkim restartem serii. Deweloperzy mają się inspirować Battlefieldem 3, który nadal jest bardzo ciepło wspominany przez fanów.

Mocny nacisk zostanie położony na zwiększenie skali potyczek. Tryb sieciowy rzekomo powstaje z myślą o 128 graczach na konsolach nowej generacji. Wersja na PS4 i Xboksa One (tymi zajmować ma się inne studio lub zespół wewnątrz DICE wydzielony specjalnie do przeniesienia gry) zaoferuje potyczki dla 64 graczy, ograniczoną destrukcję środowiska i gorszą oprawę graficzną.

Prawdopodobnie wróci także tryb battle royale. Henderson podaje, że firma Electronic Arts z zachwytem patrzy w kierunku sukcesu odniesionego przez Call of Duty: Warzone i chciałaby uszczknąć nieco tortu dla siebie. Temat może nieco zaskakiwać, gdy popatrzymy na tryb Ognista Burza z Battlefielda V, który szybko umarł.

Oczywiście podane informacje należy brać z przymrużeniem oka, jednak to nie pierwszy raz, gdy podobne doniesienia pojawiają się w sieci. Co w takim wypadku z remasterem Battlefielda 3, o którym także pisaliśmy? Wygląda na to, że autor wcześniejszych plotek nieco się pomylił.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield