Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2020, 12:57

Battlefield 6 rozegra się w czasach współczesnych - plotka

Pojawiły się doniesienia, według których gra Battlefield 6 osadzona będzie w czasach współczesnych. Ponadto wersje projektu na konsole Xbox One i PlayStation 4 mają być okrojone w porównaniu z wydaniami na PC, Xboksa Series X i PS5.

Battlefield 6 rozegra się w czasach współczesnych - plotka - ilustracja #1
Ostatnią odsłoną cyklu osadzoną w realiach współczesnych konfliktów zbrojnych był Battlefield 4 z 2013 roku.

Firmy EA i DICE szykują się do zapowiedzi nowej odsłony cyklu Battlefield. Na razie nie wiemy o tym projekcie praktycznie nic oficjalnego. Teraz pojawiły się jednak doniesienia, że BF6 osadzony będzie w realiach współczesnych.

Źródłem jest Tom Henderson, czyli prezes firmy Viral Junkie. Dajemy wiarę jego słowom, gdyż wcześniej wielokrotnie informował o rzeczach, które potem okazywały się prawdziwe, m.in. o tytule i zawartości zeszłorocznego Call of Duty: Modern Warfare. Do tego doniesienia o współczesnych realiach Battlefielda 6 potwierdził również Jeff Grubb z serwisu VentureBeat.

Według niego Battlefield 6 zmierza zarówno na obecną, jak i następną generację konsol. Priorytetem są wersje na PC, Xboksa Series X oraz PlayStation 5. Natomiast wydanie na XONE oraz PS4 będzie w jakimś stopniu okrojone z powodów technicznych i pracuje nad nim odrębny, mniejszy zespół. Henderson spekuluje, że to potrzeba zaangażowania w projekt dwóch ekip deweloperskich sprawiła, iż DICE zakończyło już rozwój Battlefielda V.

Przypomnijmy, że wzmianka o Battlefieldzie 6 znalazła się w niedawnym wydaniu pisma PlayStation Official Magazine UK, gdzie grę wymieniono wśród projektów zmierzających na PS5. Według zawartych tam informacji premiera nastąpi dopiero w 2021 roku.

Spodziewamy się, że Battlefield 6 zostanie ujawniony na dniach. Najbardziej prawdopodobnym terminem wydaje się 19 czerwca, kiedy to odbędzie się wydarzenie EA Play. Informacje o grze mają znaleźć się m.in. w następnym numerze PlayStation Official Magazine UK, więc na oficjalną zapowiedź nie powinniśmy czekać długo.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
  3. Battlefield V - poradnik do gry