Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2020, 14:05

autor: AlexB

Co za E3? Harmonogram nadchodzących konferencji [Aktualizacja #23]

W ostatnich miesiącach mieliśmy sporo zapowiedzi internetowych eventów mających zapełnić pustkę po odwołanych z powodu koronawirusa imprez branżowych. W niniejszej wiadomości znajdziecie rozpiskę najważniejszych z nich.

[Aktualizacja #23] Dodano Baldur's Gate III: Panel from Hell oraz DC Fandome.

Koronawirus wprowadził mnóstwo zamieszania również w branży gier wideo, o czym już wielokrotnie wspominaliśmy na łamach naszego serwisu. Z powodu epidemii odwołano mnóstwo wydarzeń związanych z elektroniczną rozrywką. Na szczęście jednak jest jeszcze Internet. Wielu organizatorów i wydawców postanowiło właśnie za pomocą tego medium przeprowadzić swoje tegoroczne wielkie eventy. Niektóre są częściami większych inicjatyw, jak na przykład Summer Game Fest 2020 Geoffa Keighleya, inne nie, dlatego aby nieco ułatwić Wam orientację, poniżej umieszczamy spis najważniejszych wydarzeń internetowych na temat gier wideo, jakie czekają nas w najbliższym czasie.

Co za E3? Harmonogram nadchodzących konferencji [Aktualizacja #23] - ilustracja #1
Choć z powodu koronawirusa tłumy ludzi fizycznie obecnych na imprezach branżowych są niemożliwe, wydarzenia internetowe z pewnością przyciągną masę osób.

NAJWAŻNIEJSZE NADCHODZĄCE WYDARZENIA W SKRÓCIE

 1. Baldur's Gate III: Panel from Hell – 18 sierpnia
 2. DC Fandome – 22 sierpnia
 3. gamescom 2020 – 27-30 sierpnia
 4. Realms Deep 2020 – 5-6 września
 5. EGX Digital – 12-20 września
 6. Tokyo Game Show 2020 Online – 23-27 września

Miejcie na uwadze fakt, że przytoczona przez nas lista nie jest jeszcze kompletna. Gdy tylko pojawią się jakieś nowe konkretne informacje na ten temat, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

Nadchodzące wydarzenia

Baldur's Gate III: Panel from Hell

 1. 18 sierpnia

Przygotowana przez studio Larian prezentacja nadchodzącego RPG-a Baldur's Gate III. Podczas wydarzenia poznamy datę premiery gry w ramach wczesnego dostępu. Event wystartuje o godzinie 19:00 czasu polskiego.

DC Fandome

 1. 22 sierpnia

Impreza, podczas której poznamy szczegóły na temat nowej gry studia Rocksteady (twórców trylogii Batman: Arkham), czyli Suicide Squad. Ponadto powinny pojawić się pewne niespodzianki związane z bohaterami ze stajni DC. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego.

gamescom 2020

 1. 27-30 sierpnia

Kolejna, tym razem cyfrowa edycja popularnych niemieckich targów elektronicznej rozrywki. Wystartuje ona 27 sierpnia (czyli nieco później niż początkowo planowano) wielką ceremonią otwarcia, która jednocześnie zakończy Summer Game Fest 2020. Imprezę poprowadzi sam Geoff Keighley. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie ponad dwadzieścia produkcji.

Realms Deep 2020

 1. 5-6 września

Sieciowe wydarzenie organizowane przez firmę 3D Realms, podczas którego usłyszymy nowości na temat takich gier, jak Hellbound, Hellscreen, Core Decay czy Hell Hunt. Pojawią się także zapowiedzi zupełnie nowych produkcji oraz specjalni goście, wśród których możemy wymienić Cliffa Bleszinskiego, Johna Romero czy Jona St. Johna. Transmisje będzie można obejrzeć na platformie Twitch. Zarówno 5, jak i 6 września wystartują one o godzinie 20:00 czasu polskiego i potrwają do 1:00 czasu polskiego.

EGX Digital

 1. 12-20 września

Sieciowa konferencja powstała w wyniku fuzji EGX oraz PAX Online. Zostanie ona przygotowana z takimi serwisami, jak VG247, Dicebreaker, Eurogamer, US Gamer czy Rock, Paper, Shotgun. Będzie to dziewięć dni pełnych różnorakich paneli, prezentacji gier, turniejów itp.

Tokyo Game Show 2020 Online

 1. 23-27 września

Internetowa wersja anulowanej imprezy Tokyo Game Show, organizowanej rokrocznie w stolicy Japonii. Nie powinno podczas niej zabraknąć prezentacji gier od największych twórców z całego świata, trailerów i gameplayów z produkcji niezależnych, a także transmisji z zawodów e-sportowych. Uwaga! Pierwszy dzień wydarzenia będzie poświęcony wyłącznie spotkaniom biznesowym.

 1. Oficjalna strona imprezy Tokyo Game Show
Co za E3? Harmonogram nadchodzących konferencji [Aktualizacja #23] - ilustracja #2
Microsoft zaplanował comiesięczny cykl konferencji – Xbox 20/20.

Na koniec przypominamy jeszcze o prezentacjach Xbox 20/20, które mają odbywać się co miesiąc. Pierwsza odbyła się 7 maja i przyniosła mnóstwo zapowiedzi nowych gier oraz prezentacji nadchodzących. Kolejna, zatytułowana Xbox Games Showcase, miała miejsce 23 lipca. Następna powinna mieć miejsce już niedługo.