Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry wczoraj, 10:30

autor: AlexB

Co za E3? Harmonogram nadchodzących konferencji [Aktualizacja #7]

W ostatnich miesiącach mieliśmy sporo zapowiedzi internetowych eventów mających zapełnić pustkę po odwołanych z powodu koronawirusa imprez branżowych. W niniejszej wiadomości znajdziecie rozpiskę najważniejszych z nich.

[Aktualizacja #1] Dodano Developers Showcase: June i Developers Showcase: July

[Aktualizacja #2] Dodano IGN Summer of Gaming.

[Aktualizacja #3] Dodano prezentację League of Legends: Wild Rift i Shadowlands Update.

[Aktualizacja #4] Dodano PS5 The Future of Gaming.

[Aktualizacja #5] Dodano Future Games Show, przesunięto Night City Wire, IGN Summer of Gaming i PS5 The Future of Gaming.

[Aktualizacja #6] Przesunięto PC Gaming Show i Future Games Show.

[Aktualizacja #7] Przesunięto Guerrilla Collective i #LRG3.

Koronawirus wprowadził mnóstwo zamieszania również w branży gier wideo, o czym już wielokrotnie wspominaliśmy na łamach naszego serwisu. Z powodu epidemii odwołano mnóstwo wydarzeń związanych z elektroniczną rozrywką. Na szczęście jednak jest jeszcze Internet. Wielu organizatorów i wydawców postanowiło właśnie za pomocą tego medium przeprowadzić swoje tegoroczne wielkie eventy. Niektóre są częściami większych inicjatyw, jak na przykład Summer Game Fest 2020 Geoffa Keighleya, inne nie, dlatego aby nieco ułatwić Wam orientację, poniżej umieszczamy spis najważniejszych wydarzeń internetowych na temat gier wideo, jakie czekają nas w najbliższych miesiącach.

Co za E3? Harmonogram nadchodzących konferencji [Aktualizacja #7] - ilustracja #1
Choć z powodu koronawirusa tłumy ludzi fizycznie obecnych na imprezach branżowych są niemożliwe, wydarzenia internetowe z pewnością przyciągną masę osób.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA W SKRÓCIE

 1. IGN Summer of Gaming – 8-28 czerwca
 2. Shadowlands Update – 9 czerwca
 3. Steam Game Festival: Summer Edition – 9-14 czerwca
 4. Guerrilla Collective – 13-15 czerwca
 5. PC Gaming Show – 13 czerwca
 6. Future Games Show – 13 czerwca
 7. Night City Wire – 25 czerwca
 8. EA Play – 12 czerwca
 9. Developers Showcase: June – 22 czerwca
 10. New Game+ Expo – 23 czerwca
 11. TenCon 2020 – 11 lipca
 12. Ubisoft Foward – 12 lipca
 13. Developers Showcase: July – 20 lipca
 14. gamescom 2020 – 27-30 sierpnia

Miejcie na uwadze fakt, że przytoczona przez nas lista nie jest jeszcze kompletna. Niektórzy duzi wydawcy, tacy jak Square Enix czy Warner Bros. nie ogłosili, czy będą robili własne wydarzenia internetowe. Inni, jak chociażby Devolver Digital, nie podali dokładnych dat swoich prezentacji (via Kotaku). Gdy tylko pojawią się jakieś nowe konkretne informacje na ten temat, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

Nadchodzące wydarzenia

IGN Summer of Gaming

 1. 8-28 czerwca

Organizowany przez serwis IGN cykl transmisji, w ramach którego będziemy mogli zobaczyć trailery i gameplaye z takich gier, jak Pathfinder: Kingmaker, Observer: System Redux, XIII, Wasteland 3, Total War Saga: Troy, Mafia: Definitive Edition czy Torchlight III. Nie zabraknie też zapowiedzi nowych produkcji oraz innych niespodzianek. Szczegóły znajdziecie w tej wiadomości.

Shadowlands Update

 1. 9 czerwca

O godzinie 18:00 czasu poslkiego na Twitchu oraz YouTube wystartuje stream, podczas którego poznamy nowe informacje na temat dodatku Shadowlands do kultowego MMORPG-a World of Warcraft. Transmisję poprowadzą John Hight i Ion Hazzikostas z firmy Blizzard.

Steam Game Festival: Summer Edition

 1. 9-14 czerwca

Kolejna edycja wielkiego wydarzenia na platformie Steam, w ramach którego będzie można przetestować za darmo szereg gier. Co ciekawe, jak podaje Kotaku tym razem w akcji weźmie udział Microsoft, więc możemy spodziewać się opcji bezpłatnego sprawdzenia produkcji autorstwa deweloperów należących do giganta z Redmond.

EA Play

 1. 12 czerwca

Wydarzenie, które skupia się na nadchodzących produkcjach z katalogu wydawniczego firmy Electronic Arts. Możemy się zatem spodziewać wielu informacji na temat nowej FIFY-y i innych gier sportowych od EA. Nie powinno też zabraknąć zapowiedzi nowych tytułów. Impreza wystartuje o godzinie 1:00 czasu polskiego.

PC Gaming Show

 1. 13 czerwca

Konferencja organizowana przez magazyn PC Gamer. Zazwyczaj towarzyszyła ona targom E3, lecz z racji ich odwołania w tym roku przeniosła się ona do sieci. Event zostanie przygotowany we współpracy z takimi firmami, jak Intel, Epic Games, Tripwire Interactive, Frontier, Merge, Humble Bundle, Guerrilla Collective czy Perfect World. Prowadzącymi będą Seana „Day9” Plotta oraz Frankie Ward. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Future Games Show 2020

 1. 13 czerwca

Organizowana przez serwis GamesRadar+ konferencja, podczas której zaprezentowanych zostanie ponad 30 gier z katalogu takich firm, jak Curve Digital, Deep Silver, Devolver Digital, Hi-Rez Studios, Merge Games, Raw Fury, Red Thread Games, Square Enix, Team17, TeamKill Media, tinyBuild czy Walkabout Games. Nie zabraknie też rozmów z przedstawicielami i obserwatorami branży na temat jej przyszłości. Imprezę poprowadzi duet Emily Rose i Nolan North. Transmisja rozpocznie się o 23:30 czasu polskiego i będzie można ją obejrzeć w serwisach YouTube, Twitch, Facebook oraz GamesRadar+.

Guerrilla Collective

 1. 13-15 czerwca

O Guerrilla Collective po raz pierwszy usłyszeliśmy w ubiegłym tygodniu. Będzie to trwające przez trzy dni wielkie święto gier niezależnych podczas którego zaprezentują się takie studia, jak 11 bit studios (Frostpunk, This War of Mine), Funcom (Mutant Year Zero: Road to Eden, Conan Exiles), Larian Studios (Baldur’s Gate III, Divinity: Original Sin II), Rebellion (Sniper Elite 4, Zombie Army 4: Dead War) czy ZA/UM (Disco Elysium). Wszystko zacznie się 6 czerwca o godzinie 19:00. Pierwsze dwa dni będą poświęcone konferencjom, a ostatni skupi się na demach oraz wywiadach z twórcami. Całość poprowadzi Greg Miller (współtwórca Kinda Funny).

Developer Showcase: June

 1. 22 czerwca

Specjalna konferencja pod kuratelą organizatorów Day of the Devs oraz The Game Awards, podczas której będziemy mogli zobaczyć nadchodzące produkcje niezależne oraz większe projekty. Początek transmisji – godzina 17:00 czasu polskiego.

New Game+ Expo

 1. 23 czerwca

Wspólna konferencja SEG-i, Koei Tecmo, Nis America i kilku innych japońskich oraz amerykańskich firm, podczas której poznamy ich plany na przyszłość, będziemy mogli zobaczyć prezentacje ich nadchodzących gier oraz usłyszeć, co mają do powiedzenia ich przedstawiciele. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Night City Wire

 1. 25 czerwca

Zapowiedziane na początku tego miesiąca przez studio CD Projekt RED specjalne wydarzenie związane z Cyberpunkiem 2077. Nie znamy zbyt wielu szczegółów na jego temat, nawet godziny startu, lecz niewykluczone, że ujrzymy podczas niego nowy gameplay z nadchodzącego RPG-a od twórców cyklu Wiedźmin.

TenCon 2020

 1. 11 lipca

Konferencja organizowana przez studio Digital Extremes, skupiające się na przyszłości stworzonej przez nią trzecioosobowej sieciowej strzelanki Warframe.

Ubisoft Foward

 1. 12 lipca

W ubiegłym tygodniu swoją internetową prezentację zapowiedziała również firma Ubisoft. W jej ramach usłyszymy szereg ekskluzywnych informacji na temat nadchodzących produkcji francuskiego giganta. Niemal pewna jest obecność Assassin's Creed: Vahalla, lecz co prócz tego? Kolejne wieści na temat Watch Dogs: Legion? A może nowy Splinter Cell lub Prince of Persia? Wszystko okaże się jasne w lipcu. Wydarzenie wystartuje o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Developer Showcase: July

 1. 20 lipca

Kolejna odsłona konferencji przygotowanej we współpracy z organizatorami Day of the Devs oraz The Game Awards. Podobnie jak w czerwcowym wydaniu, będzie można zobaczyć materiały z nadchodzących produkcji niezależnych i od większych deweloperów.

gamescom 2020

 1. 27-30 sierpnia

Kolejna, tym razem cyfrowa edycja popularnych niemieckich targów elektronicznej rozrywki. Wystartuje ona 27 sierpnia (czyli nieco później niż początkowo planowano) wielką ceremonią otwarcia, która jednocześnie zakończy Summer Game Fest 2020. Imprezę poprowadzi sam Geoff Keighley. Na tak dużym wydarzeniu nie powinno zabraknąć licznych niespodzianek, prezentacji oraz zapowiedzi.

PS5 The Future of Gaming

 1. Bliżej nieokreślony termin

Zapowiedziana przez Sony prezentacja, podczas której poznamy szczegóły na temat gier, które zmierzają na konsolę PlayStation 5. Transmisja potrwa godzinę i wystartuje o godzinie 22:00 czasu polskiego. Będzie można ją obejrzeć na YouTube i Twitchu.

#LRG3

 1. Bliżej nieokreślony termin

Konferencja firmy wydawniczej Limited Run Games, która zajmuje się przede wszystkim wydawaniem gier rozprowadzanych cyfrowo w wersjach pudełkowych. To kolejne wydarzenie, które miało odbyć się w ramach E3 2020, lecz po anulowaniu targów przeniosło się do sieci. Transmisja rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Co za E3? Harmonogram nadchodzących konferencji [Aktualizacja #7] - ilustracja #2
Microsoft zaplanował comiesięczny cykl konferencji – Xbox 20/20.

Na koniec przypominamy jeszcze o prezentacjach Xbox 20/20, które mają odbywać się co miesiąc. Ostatnia odbyła się 7 maja i przyniosła mnóstwo zapowiedzi nowych gier oraz prezentacji nadchodzących. O czerwcowej konferencji jak na razie nie wiemy zbyt wiele, natomiast lipcowa ma przynieść wieści na temat produkcji tworzonych z myślą o Xboksie Series X przez studia należące do Microsoftu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 21 maja 2020, 15:01.