Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hellbound (PC)

Hellbound PC

Pierwszoosobowa strzelanka, w której walczymy z demonami z piekła. Hellbound zostało zainspirowane klasycznymi FPS-ami pokroju Dooma, Quake’a czy Duke Nukem 3D, więc rozgrywka jest szybka i brutalna. Za grę odpowiada Saibot Studios.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | crowdfunding | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka Hellbound (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4sierpnia2020

4sierpnia2020

Steam

Hellbound to pierwszoosobowa strzelanka na platformę PC stworzona przez Saibot Studios z Argentyny. Deweloper ten zasłynął horrorem Doorways: The Underworld. Opisywana produkcja ma z nim niewiele wspólnego, gdyż inspirowana jest klasycznymi FPS-ami pokroju Dooma, Quake’a czy Duke Nukem 3D.

Mechanika

W Hellbound wcielamy się w potężnego mężczyznę walczącego z demonami. Opowiedziana historia jest właściwie tylko pretekstem do posyłania kolejnych potworów tam, skąd przychodzą, czyli do piekła. Rozgrywka jest szybka, emocjonująca i stawiająca przede wszystkim na zręczność gracza. Podczas walki z przeciwnikami korzystamy z rozmaitych fantastycznych broni, które w praktyce sprawdzają się podobnie jak typowe karabiny, strzelby czy minigun. By przetrwać, musimy pozostawać w ciągłym ruchu. Zazwyczaj mierzymy się z przynajmniej kilkoma bestiami jednocześnie, więc należy jednocześnie unikać ich ataków oraz posyłać w ich kierunku mnóstwo ołowiu.

Tryby gry

Na początku gra była dostępna tylko z trybem Survival, polegającym na odpieraniu fal coraz silniejszych przeciwników. Z czasem pojawiły się kolejne formy zabawy single i multiplayer.

Kwestie techniczne

Hellbound na platformę PC to gra o mrocznej i brutalnej stylistyce. Podczas walki z przeciwników tryska krew, a po użyciu cięższej broni, np. wyrzutni rakiet, ich ciała rozpadają się na kawałki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Hellbound

Wymagania wiekowe Hellbound

18+

Wymagania sprzętowe Hellbound

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 770 / Radeon R9 290 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GT 730 / Radeon R7 240 lub lepsza, 20 GB HDD, Windows 7 64-bit