Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Doorways: The Underworld (PC)
OkładkaDoorways: The Underworld (PC)

Doorways: The Underworld PC

Wzorowana na grze Amnesia epizodyczna przygodówka, utrzymana w konwencji survival horroru. Jako nieustraszony detektyw podążamy śladem psychopaty w dziwne, psychodeliczne światy, ukryte za tytułowymi drzwiami.

Przygodowe | FPP | survival horror | elementy logiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doorways: The Underworld Premiera PC

20września2013

producent: Saibot Studios wydawca: Saibot Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Doorways to składająca się z czterech odcinków epizodyczna gra przygodowa, utrzymana w konwencji psychologicznego survival horroru. Za jej powstanie odpowiada wywodzące się z Argentyny niezależne Saibot Studios.

W grze przyjdzie nam wcielić się w detektywa, podążającego śladem psychopatów. Fabuły opowieści nie otrzymujemy jednak na tacy, odkrywając ją samemu poprzez przebłyski z przeszłości, oraz dzięki dziennikom i notatkom, odnajdywanym podczas eksploracji. Poprzez tytułowe drzwi, każdy z kolejnych epizodów gry przenosi nas w nowe światy, gdzie poznajemy kolejne elementy łamigłówki, składające się na opowiedzianą w grze historię.

Pod względem rozgrywki Doorways przypomina słynną serię Condemned oraz tytuły takie, jak Amnesia czy Penumbra, którymi zresztą był inspirowany. Zamierzeniem twórców było połączenie horroru psychologicznego z elementami znanymi z klasycznych survival horrorów i zbudowanie sugestywnej atmosfery straszącej przede wszystkim klimatem. Gra stawia przede wszystkim na eksplorację, odkrywanie sekretnych przejść i rozwiązywanie zagadek oraz mini-gier zręcznościowych o różnym stopniu trudności. Dlatego, zamiast strzelać do potworów, przyjdzie nam zwiedzać oryginalne, psychodeliczne światy, zrodzone w podświadomości psychopaty i znaleźć odpowiednie zastosowanie dla zebranych podczas wędrówki przedmiotów. Atmosferę grozy potęguje sama świadomość zła, czającego się w mroku, i wyskakujące znienacka monstra, przed którymi najlepiej ratować się ucieczką.

Doorways stworzony został na silniku Unity 4, dzięki czemu, oprócz użytkowników systemu Windows, atmosferę strachu poczuć mogą również posiadacze Linuxa i MacOS. Grafika wykonana jest w pełnym 3D, a akcję przedstawiono w widoku z oczu bohatera. W grze usłyszymy znanego z Amnesii Sama A. Mowry'ego, który użycza głosu głównej postaci.

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Doorways: The Underworld: 16+

Doorways: The Underworld Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe