Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2020, 19:13

autor: "Vergil"

Microsoft zapowiada comiesięczne prezentacje gier na XSX

Firma Microsoft podzieliła się swoimi planami na rok 2020. Jak się okazuje, czwartkowe Inside Xbox rozpocznie cykl wydarzeń, w ramach których gigant z Redmond będzie prezentował nowości przygotowane z myślą o Xboksie Series X (ale nie tylko).

W SKRÓCIE:
  1. Inside Xbox, które odbędzie się 7 maja, będzie poświęcone zmierzającym na Xboksa Series X produkcjom „third party” ;
  2. firma Microsoft zapowiedziała, że tytuły przygotowywane przez nią z myślą o swoim next-genie zobaczymy w lipcu;
  3. Xbox Series X oraz gra Halo Infinite mają zadebiutować przed tegoroczną gwiazdką.

Od zeszłego tygodnia wiemy o tym, że 7 maja odbędzie się poświęcone Xboksowi Series X wydarzenie Inside Xbox. Jak się okazuje, rozpocznie ono cykl Xbox 20/20, w ramach którego firma Microsoft będzie co miesiąc prezentować nowości przygotowane z myślą o graczach.

Jak ujawnił gigant z Redmond, czwartkowe Inside Xbox będzie poświęcone produkcjom innych firm (mowa zarówno o wielkich tytułach pokroju Assassin’s Creed: Valhalla, jak i o mniejszych grach niezależnych). Ponadto producent podzieli się z nami listą pozycji, które wykorzystają funkcję Smart Delivery (dzięki niej nabywając dany tytuł w wersji na Xboksa One, otrzymamy gratis edycję na Xboksa Series X i vice versa).

Microsoft zapowiada comiesięczne prezentacje gier na XSX - ilustracja #1
Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że Halo Infinite to jedna z gier Microsoftu, które zobaczymy w akcji w lipcu.

Co zaś tyczy się lipcowego wydarzenia (bo czerwcowe jest obecnie owiane tajemnicą) – to właśnie na nim zobaczymy produkcje przygotowywane przez zespoły wchodzące w skład Xbox Game Studios. Jak informuje Microsoft, obecnie piętnaście ekip pracuje nad grami zmierzającymi na Xboksa Series X.

Pozostałe plany Microsoftu na rok 2020 obejmują dalszą rozbudowę usługi Xbox Game Pass na PC i konsole, a także jej integrację z Project xCloud (platformą streamingową), który ma się pojawić „w nowych krajach i na nowych urządzeniach”. Warto jeszcze dodać, że otrzymaliśmy kolejne zapewnienie, iż tegoroczna premiera Xboksa Series X (oraz gry Halo Infinite) jest niezagrożona, więc konsolę kupimy jeszcze przed gwiazdką.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft